У світі триває розробка одразу кількох потенційних препаратів проти коронавірусу COVID-19. У Міністерстві охорони здоров'я назвали головні критерії для вакцини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.
За його словами, загальна кількість проєктів з розробки вакцин на різних стадіях досягає 33.
Ляшко пояснив, для повноцінного дієвого препарату важливі три чинники:
формування надійної імунної відповіді;
створення потужного Т-лімфоцитного імунітету;
відсутність будь-яких серйозних побічних ефектів.
Наразі у світі існують вже 9 розробок, які фахівці вивели на третю клінічну стадію.
"Після завершення, у разі отримання позитивних результатів, вакцини будуть зареєстровані і дозволені для використання. Паралельно з клінічними дослідженнями відбувається і виробництво вакцин, щоб після реєстрації допустити вакцини на ринок", - зауважив Ляшко.
Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що найближчим ймовірним періодом для масового виробництва вакцини та її поширення стане кінець 2020 року. Український уряд наразі звернувся до проєктів з розробки препарату, щоб у майбутнього мати змогу його отримати.
Станом на ранок 2 вересня по всій країні підтвердили вже 125 789 випадків COVID-19, за попередню добу нових - 2 495. Цей показник - новий антирекорд.
Як повідомляв ONLINE.UA, український прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив про ймовірне продовження карантинних обмежень після жовтня. Поточну ситуацію з коронавірусом COVID-19 він назвав напруженою. Водночас політик зауважив, що пролонговані обмеження не будуть жорсткими, на черговий локдаун ніхто не повинен чекати.