Вакцина проти коронавірусу - МОЗ невідкладно звернулося до українців
Категорія
Україна
Дата публікації

Вакцина проти коронавірусу - МОЗ невідкладно звернулося до українців

Вакцина проти коронавірусу - МОЗ невідкладно звернулося до українців
Джерело:  online.ua

У світі триває розробка одразу кількох потенційних препаратів проти коронавірусу COVID-19. У Міністерстві охорони здоров'я назвали головні критерії для вакцини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

За його словами, загальна кількість проєктів з розробки вакцин на різних стадіях досягає 33.

Ляшко пояснив, для повноцінного дієвого препарату важливі три чинники:

  • формування надійної імунної відповіді;

  • створення потужного Т-лімфоцитного імунітету;

  • відсутність будь-яких серйозних побічних ефектів.

Наразі у світі існують вже 9 розробок, які фахівці вивели на третю клінічну стадію.

"Після завершення, у разі отримання позитивних результатів, вакцини будуть зареєстровані і дозволені для використання. Паралельно з клінічними дослідженнями відбувається і виробництво вакцин, щоб після реєстрації допустити вакцини на ринок", - зауважив Ляшко.

Нагадаємо, раніше експерти прогнозували, що найближчим ймовірним періодом для масового виробництва вакцини та її поширення стане кінець 2020 року. Український уряд наразі звернувся до проєктів з розробки препарату, щоб у майбутнього мати змогу його отримати.

Станом на ранок 2 вересня по всій країні підтвердили вже 125 789 випадків COVID-19, за попередню добу нових - 2 495. Цей показник - новий антирекорд.

Як повідомляв ONLINE.UA, український прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив про ймовірне продовження карантинних обмежень після жовтня. Поточну ситуацію з коронавірусом COVID-19 він назвав напруженою. Водночас політик зауважив, що пролонговані обмеження не будуть жорсткими, на черговий локдаун ніхто не повинен чекати.

Категорія
Світ
Дата публікації

У Китаї фіксують спалах нового вірусу. Чи є загроза для України

Інфекційне відділення
Джерело:  The Independent

У Китаї через 5 років після пандемії COVID-19 фіксують спалах нової респіраторної інфекції - метапневмовірусу людини. Лікарні стрімко переповнюються і влада змушена вводити обмеження. 

Головні тези:

  • У Китаї спалах нової респіраторної інфекції - метапневмовірусу, який фіксується в основному в північних провінціях, включаючи велику кількість дітей.
  • Метапневмовірус вже зафіксований у Великій Британії, Казахстані та Україні, де він може призвести до ускладнень у людей з ослабленою імунною системою.
  • Діагноз встановлюється за симптомами, але вірус поширюється повітряним шляхом, що робить необхідним вжиття заходів щодо профілактики та моніторингу в Україні.
  • Україна зареєструвала підтверджені випадки HMPV, проте реальна кількість випадків може бути вищою, що підкреслює важливість уваги до цієї проблеми.

Що відомо про спалах метапневмовірусу у Китаї

Зазначається, що найбільші показники захворюванності фіксують у північних провінціях Китаю. Зокрема, серед захворілих — велика кількість дітей.

У соцмережах публікують все більше фото та відео людей у масках у китайських лікарнях.

Наразі китайські ЗМІ порівнюють ситуацію з початком пандемії COVID-19.

Органи охорони здоров'я вживають нових заходів щодо моніторингу та боротьби з поширенням випадків пневмонії невідомого походження.

Однак офіційно в Китаї применшують небезпеку нового вірусу, заявляючи, що таке відбувається взимку щороку.

Порівняно з попереднім роком, захворювання виглядають менш важкими та поширюються в менших масштабах, — заявила представниця МЗС Китаю Мао Нін.

Що відомо про перші випадки захворювання на метапневмовірус в Україні

Зазначається, що респіраторну інфекцію під назвою метапневмовірус вперше виявили ще метапневмовірус. Вона викликає симптоми, аналогічні грипу або застуді, серед яких кашель, лихоманка, закладеність носа і втома.

Переважно хвороба протікає у легкій формі, однак може викликати ускладнення у людей з ослабленою імунною системою, а також маленьких дітей і людей похилого віку, у яких фіксують запалення легенів.

Вірус поширюється повітряним шляхом або через контакт із забрудненими поверхнями.

Випадки захворювання раніше вже були виявлені у Великій Британії, Казахстані та також в Україні.

За інформацією позаштатної представниці МОЗ Ольги Голубовської, в Україні зафіксовано 13 підтверджених випадків HMPV, однак в реальності їх може набагато більше.

Орієнтовний інкубаційний період — від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватись залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів, — пояснює Голубовська.

Вакцини проти HMPV або специфічного противірусного лікування — немає.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?