Американські та датські науковці створили алгоритм, який дозволяє на основі штучного інтелекту передбачати тривалість життя і ризики несподіваної смерті.
Що відомо про новий алгоритм передбачення тривалості життя
Зазначається, що у рамках розробленного алгоритму ШІ використовує інформацію з глобального реєстру демографічної ситуації, серед якої, стан освіти у різних регіонах світу, рівень заробітної платні, кількість робочих годин, житлові умови та доступ до якісних медичних послуг.
Алгоритм вже отримав назву life2vec і здатний передбачати ризик раптової смерті.
Зокрема, механізм роботи ШІ аналогічний тому, що працює у ChatGPT.
Алгорітм life2vec використовує для роботи дані 6 млн жителів Данії за період з 2008-го до 2015 року.
За словами Суне Леманна з Технічного університету Данії, який керував дослідженням, опублікованим у грудні 2023 року в Nature Computational Science, реалізація ідеї нового алгорітму ШІ для прогнозування тривалості життя не є дивною.
Що відомо про перші результати роботи алгоритму
Зазначається, що група дослідників з Копенгагенського університету та Північно-східного університету в Бостоні створила запас слів на основі життєвих подій, що схоже на таку собі штучну мову, яку можна використовувати для побудови речень.
Зразок речення може бути таким: "Протягом третього року навчання в середній школі-інтернаті Герміона відвідувала п’ять курсів за вибором".
Алгоритм навчали на вибірці зі 100 тис людей у віці 35-65 років, половина з яких померли в період з 2016-го до 2020 року. life2vec правильно визначив смерть 79% випадків (випадкове вгадування дає 50% показників).
Більше по темі
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного