Вчені у незвичайний спосіб визначили методи протидії глобальному потеплінню
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені у незвичайний спосіб визначили методи протидії глобальному потеплінню

Водно-болотні угіддя
Джерело:  Interesting Engineering

У рамках глобального дослідження з вимірювання обсягів розкладання вуглецю науковці поховали близько 19 тис чайних пакетиків на території 180 водно-болотних угідь у 28 країнах по всьому світу.

Головні тези:

  • За результатами дослідження вчені виявили, що стрімке підвищення температури може загрожувати здатності водно-болотних угідь зберігати вуглець.
  • З використанням чайних пакетиків науковцям вдалося визначити методи протидії викидам вуглецю в атмосферу та механізми поглинання та збереження вуглецю у грунті.
  • Високі температури сприяють більшому розкладанню органічної речовини, що може призвести до зменшення збереження вуглецю у ґрунті.
  • Прісноводні водно-болотні угіддя і приливні болота виявились найбільш ефективними поглиначами вуглецю, в той час як у морських водоростевих водно-болотних угіддях процес був повільнішим.
  • Це дослідження надає важливу інформацію про глобальний потенціал поглинання вуглецю водно-болотними екосистемами, що дозволить розробити заходи для захисту цих територій.

Як чайні пакетики допомогли дослідникам визначити методи запобігання викидам вуглецю в атмосферу

За результатами дослідження науковці зробили висновок, що стрімке підвищення температури поставить під загрозу здатність водно-болотних угідь зберігати вуглець.

Це перше довгострокове дослідження такого роду, що використовує метод чайних пакетиків, яке допоможе нам визначити, як ми можемо максимізувати зберігання вуглецю у водно-болотних угіддях і допомогти знизити викиди в усьому світі. Зміни в поглиначах вуглецю можуть істотно вплинути на глобальне потепління — чим менше розкладається вуглецю, тим більше вуглецю зберігається і менше вуглецю в атмосфері, — пояснила провідний автор дослідження Стейсі Треватан-Такетт.

Команда науковців закопувала від 40 до 80 чайних пакетиків на глибину близько 15 сантиметрів на кожній зі 180 ділянок водно-болотних угідь.

Науковці у незвичайний спосіб визначили механізми поглинання та збереження вуглецю у грунті
Вчені закопали по всьому світу 19 тис чайних пакетиків

Для визначення кількості різних органічних речовин у грунтах науковці використовували пакетики із зеленим чаєм та ройбушем.

Зокрема, зелений чай є речовиною, яка дуже швидко розкладається. При цьому ройбуш розкладається більш повільно.

Ділянки з похованими чайними пакетиками помітили координатами GPS і на протязі 3 років перевіряли, визначаючи кількість залишкової органічної речовини.

Як чайні пакетики допомогли науковцям визначити метод протидії викидам вуглецю в атмосферу

Більша залишкова маса вказувала на повільніші темпи розкладання і, відповідно, на більший потенціал для збереження вуглецю у водно-болотних угіддях.

Як правило, більш високі температури призводять до більш швидкого розкладання органічної речовини, що призводить до зниження збереження вуглецю в ґрунті, — зазначила Стейсі Треватан-Такетт.

Окрім цього дослідники провели аналіз того, як погодні умови у різних місцевостях, включаючи регіональні кліматичні моделі, впливають на швидкість розкладання і вивільнення вуглецю в атмосферу.

Для чаю ройбуш, який важче розкладається, не мало значення, де він перебував, — вища температура завжди призводила до більшого розкладання, що вказує на те, що типи вуглецю, які ми зазвичай очікуємо побачити як такі, що довше зберігаються в ґрунті, були вразливими до більш високих температур, — підкреслила Стейсі Треватан-Такетт.

За результатами дослідження науковці з’ясували, що в умовах вищих температур чайні пакетики розкладаються набагато швидше, однак ця швидкість різна для різних видів водно-болотних угідь.

Прісноводні водно-болотні угіддя і приливні болота є найбільш ефективними поглиначами вуглецю

Між тим у мангрових і морських водоростевих водно-болотних угіддях цей процес був повільнішим.

Важливим є те, що це дослідження дає цінну інформацію про глобальний потенціал поглинання вуглецю водно-болотними екосистемами.

Тепер, коли ми починаємо краще розуміти, які середовища зберігають більше вуглецю, ніж інші, ми можемо використати цю інформацію, щоб гарантувати захист цих територій від змін довкілля або землекористування, — зазначив науковець зі Швейцарського федерального інституту досліджень лісу, снігу та ландшафту Іка Джукіч.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?