Іноземні вчені дійшли висновку, що під час глибокої фази сну мозок оцінює і відбирає спогади, залишаючи тільки корисні - з цією метою він активно встановлює зв'язки між відділами.
Джерело: Nature Communications
Науковцям вдалося дізнатися, про що думає мозок під час сну
За словами дослідників, найбільше уваги мозок приділяє подіям, які пов'язані з перемогою або отриманням нагороди й думає в основному про них.
Такими важливими даними поділилися вчені з Женевського університету у Швейцарії. Вони дізналися про це завдяки функціональній магнітно-резонансній томографії (фМРТ) і електроенцефалографії (ЕЕГ).
Так вдалося з'ясувати, що сортування інформації, отриманої протягом дня, відбувається під час фази глибокого сну.
"Щоб з'ясувати, які області мозку активуються під час сну і як ці регіони дозволяють закріпити пам'ять, ми розробили декодер, здатний розшифровувати активність мозку в глибокій фазі сну і показати, чому вона відповідає. Зокрема, ми хотіли подивитися, якою мірою позитивні емоції відіграють роль запам'ятовуванні", - заявив один із авторів дослідження Вірджіні Стерпеніч.
Вказано, що під час проведення дослідження за допомогою "нейронального декодера" вчені змогли визначити, чи проявляється активність мозку, яка спостерігається в період гри, мимовільно під час нічного відпочинку.
Науковці з'ясували, що під час глибокої фази сну моделі активації мозку схожі на ті, які записували під час ігор. При цьому мозок в основному "думав" про перемоги.
"Через два дні добровольцям запропонували пройти тест на пам'ять, пов'язаний з тими ж іграми. Під час сну знову активізувалося більше областей мозку, пов'язаних з грою, в якій учасники перемогли. Таки чином науковці продемонстрували, що у сні частіше активується пам'ять про перемоги й нагороди", - підсумовують вчені.
Читайте також:
Ні для кого не секрет, що чимало людей слухають музику перед сном для того, щоб розслабитися. Однак нещодавно науковці дійшли висновку, що ця звичка може навпаки зашкодити.
Науковці нарешті озвучили простий і дуже ефективний спосіб допомогти дітям добре висипатися.
В Індії 2-річна дівчинка врятувала життя своєї матері — вражаюча історія.