В умовах аномальної спеки краще себе відчувають люди з надмірною вагою. Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНІАН, до таких висновків дійшли науковці.
Йдеться про те, що таким людям вдається краще боротися проти перегріву завдяки жировому прошарку.
"Всупереч розхожим поданням, надлишкова маса тіла не є фактором ризику смерті та серцево-судинних ускладнень під час аномальної спеки. Навпаки, відзначається позитивна кореляція між масою тіла і якістю життя в цей період", - вважають фахівці.
Наголошується, що жирова тканина має менший показник теплопропровідності та перешкоджає потрабляння надмірного тепла до організму.
Науковці відзначили більш повільну втрату тепла завдяки випромінюванні та конвекції худих людей у порівнянні з огрядними.
Проте слід нагадати про посилювання деяких захворювань через вплив високих температур. Перш за все це стосується цукрового діабету, хвороб легень, виразок, захворюванн неврологічних та психічних категорій або ж нирок.
Як повідомляв ONLINE.UA, вчені знайшли в новий ген RCAN1. Він відповідає за збільшення ваги. Зокрема, ця частка блокує набір маси тіла навіть коли організм отримує дуже ситну їжу протягом певного часу.
У світі стало більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше. При цьому серед найбагатших людей домінують керівники технологічних компаній.
Головні тези:
Серед найбагатших людей світу домінують керівники технологічних компаній, такі як Ілон Маск, Марк Цукерберг і Джефф Безос.
У рейтингу також помітні нові гравці, як от глава Alphabet Сундар Пічаї та фармацевт Вікрам Пунія.
Статки відомих мільярдерів зростають завдяки успіхам їхніх компаній, наприклад SpaceX, Meta та Amazon.
У світі нарахували 3028 мільярдерів
За даними журналу Forbes, Ілон Маск відвоював перше місце у французького титана у сфері розкоші Бернара Арно. Чисті статки радника Трампа зросли на 75% і оцінюються в 342 млрд доларів. Його багатство зросло завдяки SpaceX і його компанії з виробництва штучного інтелекту xAI, а також зростанню акцій Tesla, попри нещодавнє падіння.
Друге місце посідає засновник Meta Марк Цукерберг зі статками 216 млрд доларів.
За ним слідує засновник Amazon Джефф Безос зі статками в 215 млрд доларів, а на четвертому місці опинився Ларрі Еллісон, співзасновник компанії Oracle, що займається комп'ютерними технологіями, зі статками в 192 млрд доларів.
Арно і його сім'я зі статками 178 млрд доларів посіли п'яте місце. Вони очолюють компанію LVMH, що володіє такими брендами, як Louis Vuitton і Moet Hennessy.
Далі йде інвестор Воррен Баффет зі статками у 154 млрд доларів. Засновники Google Ларрі Пейдж зі статками 144 млрд доларів і Сергій Брін, чиї статки оцінюють у 138 млрд доларів, посідають сьоме і восьме місця.
Іспанець Амансіо Ортега, засновник модного бренду Inditex, якому належать Zara і Bershka, зі статками 124 мільярди доларів посів дев'яте місце в рейтингу. При цьому десятим є колишній глава Microsoft Стів Балмер зі статками 118 млрд доларів.
Серед новачків помічений Сундар Пічаї, головний виконавчий директор материнської компанії Google Alphabet. Його чиста вартість зросла до 1,1 млрд доларів завдяки зростанню вартості його акцій Google.
Іншою помітною персоною в довшому списку мільярдерів став президент Дональд Трамп, чиї статки подвоїлися й оцінюються в 5,1 млрд доларів, оскільки його компанія Truth Social стала публічно зареєстрованою компанією, і він продав свій криптовалютний токен.
У рейтингу опинилися 15 російських олігархів, серед яких помітили власницю групи "Алькор і Ко" Тетяну Володіну. Компанія управляє мережами парфюмерно-косметичних магазинів "ЛʼЕтуаль" і "Подружка". Статки Володіної оцінюють у 1,1 мільярда доларів.
Найбагатшим "новачком" є власник фармацевтичної компанії "Фармасинтез" Вікрам Пунія, статки якого оцінили у 2,1 мільярда доларів.
Водночас найбагатшим серед російських мільярдерів у 2025 році став співвласник "Лукойлу" Вагіт Алекперов, чиї статки оцінили у 28,7 мільярда доларів.