Великдень 2019 наближається, а значить, пора подумати про великодній стіл, а саме про один із головних атрибутів - фарбованих яйцях.
Ніхто точно не знає, де з'явилася традиція фарбувати яйця на Великдень, але вона популярна в усьому світі. У різних країнах є традиційні техніки розпису яєць, які засновані давним-давно і передавалися з покоління в покоління. Також з'являються нові техніки, щоб урізноманітнити звичний великодній стіл. Крім того стають популярними не тільки курячі або перепелині яйця, а й дерев'яні та шоколадні.
ONLINE.UA зібрав найцікавіші способи прикрасити яйця, які нікого з гостей не залишать байдужим.
Українські писанки
Традиційним пасхальним яйцем для України є писанка. В малюнок на яйці закладається глибокий задум, малюнки ці відрізняються в різних областях країни. Створюються писанки за допомогою воску та фарби.
Спосіб приготування:
Процедура розпису такого яйця досить складна і займає багато часу: за допомогою спеціального інструменту на шкаралупу наносять восковий малюнок, після чого яйце занурюють у фарбу і так кілька разів з різними барвниками. В кінці віск розплавляють над вогнем і витирають - писанка готова.
Фарбування цибулевим лушпинням з відбитком живих рослин
Одним з найпопулярніших в Україні, та ще й самим екологічним, є фарбування яєць за допомогою цибулиння. Такі яйця можна зустріти чи не на кожному українському великодньому столі. Щоб урізноманітнити звичне забарвлення можна зробити яйця з відбитком живих рослин. Цей спосіб є досить простим і легким.
Спосіб приготування:
Для приготування вам знадобиться дві склянки води і лушпиння приблизно від восьми цибулин. Барвистий навар потрібно робити протягом 2-3 годин. Щоб вийшли яйця з відбитком рослин, вам знадобляться фрагменти живих рослин або вирізані з паперу листочки і квіточки. Ці трафарети потрібно накласти на яйце і зверху надіти капронову панчоху або марлю. Кінці мішечка скріпити ниткою або гумкою і опустити в каструлю з відваром. Варіть яйця на повільному вогні близько 10 хвилин. По готовності зніміть трафарет і панчохи і отримаєте оригінальні екологічні яйця.
Мармурові яйця
Популярними серед українців також є яйця, фарбовані харчовими барвниками. Оригінальним рішенням і прикрасою столу стануть мармурові яйця, які можна приготувати за допомогою харчових барвників темних і світлих відтінків.
Спосіб приготування:
Яйця потрібно заздалегідь відварити. Варене яйце опустити на кілька хвилин в розчин з харчовим барвником світлого кольору. Коли вони набудуть легкого відтінку, їх необхідно дістати і протерти сухою серветкою. У розчин з темним барвником необхідно додати столову ложку соняшникової олії і перемішати, щоб масляна пляма розбилося на маленькі горошинки. Занурте яйце в розчин з маслом і барвником, покатайте його по тарілці круговими рухами і відразу виймайте. Мармуровий ефект буде з ніжними переливами, якщо вмочати яйце в масляний розчин тільки разів.
Яйця в горошок
Незвично і яскраво на вашому великодньому столі виглядатимуть яйця в горошок. Особливо такі крашанки припадуть до душі дітям, які з ентузіазмом будуть обирати найбільш барвисте і міцне яйце. Для приготування вам знадобляться харчові барвники, ізоляційна стрічка, дірокол і яйця білого кольору.
Спосіб приготування:
Для створення ошатних яєць в горошок їх потрібно відмити від всіх забруднень і зварити вкруту. Поки яйця остигають, за допомогою діроколу необхідно зробити кружечки з ізоляційної стрічки і приклеїти їх щільно до шкаралупи, гарненько вирівняти кожен горошок пальцем. Далі яйце забарвлюється звичайним способом. Після висихання, ізоляційну стрічку акуратно знімаємо і отримуємо ошатні яйця в білий горошок. Для тих, хто хоче зробити свій стіл більш виразним за допомогою яскравого гороху, знадобиться олівець з гумкою. Просто занурте ластик в фарбу і нанесіть на шкаралупу. Залиште на 10-15 хвилин, щоб яйце висохло. Важливо, щоб розмір дироколу і гумки збігалися. Після висихання яйце можна натерти соняшниковою олією, тоді воно буде не тільки яскравим, але і блищатиме.
Великодній декупаж
Мальовничими та красивими стануть яйця, прикрашені за допомогою техніки декупаж. Тим більше для їх створення потрібно небагато часу і зусиль, а результат потішить вас і приємно здивує ваших гостей. Для декупажних крашанок вам знадобиться спеціальна серветка і яєчний білок.
Спосіб приготування:
Яйце потрібно відварити круто. Щоб уникнути тріщин на шкаралупі, в воду можна додати половину чайної ложки солі. З серветки для декупажу вирізати вподобаний малюнок і щільно прикласти до шкаралупи. Білок збити до крутої пінки і промокнути ним яйце. Головне у декупажі - добре розгладити всі складочки і нерівності. Далі залишаємо яйце сушитися. От і вийшов витончений та унікальний дизайн.
Щоб ваші великодні яйця виправдали очікування, дотримуйтеся простих правил: перед варінням потримайте яйця близько години при кімнатній температурі; варити яйця краще в солоній воді, тоді вони будуть краще очищатися; перед фарбуванням протріть шкаралупу мильним розчином або спиртом.
Раніше ONLINE.UA розповів про головні традиції Великодня 2019.