Фундаментальні недоліки закону матимуть значні негативні наслідки для свободи об'єднань і вираження поглядів, прав на приватне життя, на участь в управлінні державними справами та заборону дискримінації.
Венеційська комісія наполягає на скасуванні проросійського закону в Грузії
Венеційська комісія Ради Європи рекомендує Грузії скасувати закон "Про прозорість іноземного впливу" в його нинішньому вигляді.
Про це йдеться опублікованому сьогодні терміновому висновку Венеційської комісії.
На прохання Парламентської асамблеї Ради Європи комісія оцінила закон у рамках своєї термінової процедури. Вона висловлює жаль, що парламент Грузії не дочекався її висновку перед прийняттям закону, попри заклики Президента Парламентської Асамблеї та Генерального секретаря Ради Європи.
У своєму висновку Венеціанська комісія проаналізувала відповідність закону чинним міжнародним та європейським стандартам. Комісія зазначає, що обмеження, накладені цим законом на права на свободу вираження поглядів, свободу об'єднань і повагу до приватного життя, несумісні з суворими умовами, встановленими Європейською конвенцією з прав людини та Міжнародним пактом про громадянські та політичні права.
Венеціанська комісія наполегливо рекомендує грузинській владі відмовитися від спеціального режиму реєстрації, звітності та інформування громадськості для організацій громадянського суспільства, інтернет-ЗМІ та мовників, що підтримуються з-за кордону, включаючи адміністративні санкції.
На думку комісії, грузинській владі слід також розглянути можливість перегляду чинного законодавства з метою приведення його у відповідність до європейських та міжнародних стандартів.
Зурабішвілі ветувала одіозний закон про “іноагентів”
За словами президентки Грузії, вето має юридичну силу і сьогодні буде передано до парламенту.
Про це Зурабішвілі заявила на брифінгу, передає 1tv.ge.
Сьогодні я наклала вето на "російський закон", який суперечить нашій Конституції, європейським стандартам і, таким чином, є перешкодою на нашому європейському шляху. Це вето є цілком законним і сьогодні буде передано до парламенту. Цей закон не підлягає жодним змінам, жодним вдосконаленням, тому є дуже простим правом вето. Цей закон має бути скасований.
Що відомо про агентів ФСБ серед росіян у Грузії
За словами засновника та керівника “Грузинського національного легіону” Мамуки Мамулашвілі в інтерв’ю online.ua, багато росіян, які переїхали до Грузії, працюють на російські спецслужби.
Він підкреслив, що у Грузії також нараховується до 350 тис переселенців з окупованих Росією районів на території Абхазії та Південної Осетії.
Очільник “Грузинського легіону” підкреслив, що влада Грузії вдається до різноманітних утисків у бік громадян, які протистоять російські окупації країни.
Мамулашвілі додав, що громадяни Грузії завжди із прихильністю ставились до України та українців, особливо на тлі розв’язаної Кремлем злочинної війни проти України.