Віцепрем'єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що питання членства України в НАТО союзники визначили “незворотним шляхом”. А розгляд варіантів вступу України до Альянсу можливий тільки після отримання запрошення.
Головні тези:
- Україна не розглядає гібридний варіант вступу до НАТО до отримання пропозиції від союзників та планує вести відкриті перемовини на цю тему.
- Україна успішно створила власні структури всередині НАТО, що включають місію з координації військової допомоги.
- Спілкування Києва з усіма стосовно ратифікації рішення про вступ України до НАТО відбувається відкрито та публічно.
Питання членства України в НАТО не знімається з порядку денного
Стефанішина запевнила, що питання членства України в НАТО не буде зніматись з порядку денного, тому що самі союзники визначили, що цей шлях незворотній.
1 жовтня заступає на посаду новий генеральний секретар НАТО, його перший візит в Україну, безумовно, буде присвячений політичному рішенню, заявила Стефанішина.
Запрошення — це серйозний намір говорити про майбутнє. І, звичайно, ми це питання не знімаємо з порядку денного і так само як каже президент, воно буде на порядку денному настільки, скільки потрібно для ухвалення рішення.
Але так само запрошення — це рішення, яке може бути ухвалене в будь-який момент, незалежно від саміту.
Як Україні вдалось посилити власну присутність у структурах НАТО
За словами віцепрем’єрки, Україні вже вдалось створити власні структури всередині НАТО.
Чи можливий “гібридний варіант” входження України до НАТО
Стефанішина висловилася щодо складного дискусійного питання так званого "гібридного варіанту" входження України до НАТО, коли гарантії Альянсу будуть розповсюджуватися, наприклад, на територію, яку контролює Україна де-факто.
Є Україна в межах кордонів 1991 року, суверенна. незалежна країна, яка приєднується до НАТО. На етапі, коли мова буде йти про ратифікацію рішення про приєднання України до НАТО, ми будемо спілкуватись з усіма, і цей процес буде відкритий, публічний, але на даному етапі між Україною і союзниками не створено жодного формату, де такі дискусії можуть мати місце, — запевнила Стефанішина.