Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я виступили з прогнозом щодо поширення у світі нових штамів коронавірусу COVID-19, які вже можуть бути більш стійкими до сучасних вакцин.
Джерело: Sky News
За словами спеціального посланця ВООЗ з питань боротьби проти пандемії, доктора Девіда Набарро, наразі відповідних варіантів інфекції немає. Утім, вони з’являться у майбутньому “майже напевно”.
“Наразі я не думаю, що ми маємо якісь стійкі до вакцин штами хвороби, але вони майже напевно рано чи пізно з'являться”, - наголосив він.
Цьому оголошенню передувала інша заява організації, яка пов’язана з новим підходом щодо найменувань різноманітних штамів. Наразі всі варіанти коронавірусу отримали індекси з грецьких літер - таким чином фахівці намагаються знизити рівень дискримінації чи стигматизації країн, з яких вони походять
Раніше світ знав про “британський” чи “південноафриканський” штами, однак наразі офіційна класифікація виглядає так:
британський штам став Alpha;
південноафриканський став Beta;
бразильський став Gamma;
індійський назвали Delta.
Ситуація з коронавірусом у світі
Станом на початок червня людство пережило вже принаймні три хвилі пандемії, кожна з яких була надзвичайною за масштабом захворюваності - навіть попри розпочату вакцинацію.
Професор Кембридзького університету Раві Гупта, який входить до кола радників уряду в питаннях боротьби з пандемією, звернув увагу на те, що статистика за останній час свідчить про можливий початок нової хвилі коронавірусу. За його словами, це може статися через індійський штам.
Індія з весни перетворилася на країну, яка найбільш уражена інфекцією COVID-19. Там буквально щодня виявляли тисячі нових випадків коронавірусу, а повноцінно ховати померлих від нього не було можливості.
Світові країни виступили з різноманітними пакетами гуманітарної допомоги для Індії, аби підтримати її у цьому надзвичайно тривожному стані.
Читайте також:
"Чорний грибок" з Індії: чи можливий його спалах в Україні;
Британія попередила про можливий початок нової хвилі коронавірусу;
В ЄС почали видачу сертифікатів вакцинації від COVID-19.