Вперше за 5 років: у Зеленського потішили чудовими новинами щодо Донбасу
Категорія
Політика
Дата публікації

Вперше за 5 років: у Зеленського потішили чудовими новинами щодо Донбасу

Вперше за 5 років: у Зеленського потішили чудовими новинами щодо Донбасу
Джерело:  online.ua

Команда глави держави Володимира Зеленського повідомила українським громадянам прекрасну новину - в ОПУ наголосили, що 9 червня зранку у форматі відеоконференції стартував черговий раунд консультацій у робочій групі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання на Сході України. Окрім того, зазначається, що вперше за понад 5 років до діалогу на майданчику ТКГ у складі української делегації залучені представники тимчасово окупованих Російською Федерацією районів Донецької та Луганської областей України. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Офісу президента.

"Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11-12, якими передбачено проведення консультацій з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства", - йдеться в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що на сьогоднішньому засіданні Донеччину представляють відомі українські журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, які 6 років тому були змушені залишити Донецьк. Окрім того, зазначається, що Луганську область представляє юрист, очільник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан. Також для участі в роботі ТКГ від окремих районів Луганської області заявлено відомого лікаря Костянтина Лібстера.

Що важливо розуміти, нещодавно глава МЗС України Дмитро Кулеба звернувся до російського президента Володимира Путіна. Він звернув увагу на те, що РФ нахабно продовжує збройну агресію проти нашої країни. Так, протягом останнього тижня незаконні збройні формування РФ на Донбасі поранили 9 бійців ЗСУ. Команда Володимира Зеленського через тривожну ситуацію, що склалася, звернулася до Кремля із закликом до взаємної конструктивності в переговорному процесі в "нормандському форматі", так як без цього неможливо досягти миру на Донбасі.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  бойовики "ЛНР" раптово відмовилися від війни на Донбасі  - що саме сталося, можна знайти в нашому матеріалі.

Категорія
Україна
Дата публікації

Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро

довкілля
Джерело:  online.ua

Збитки довкіллю внаслідок російської агресії в Україні сягнули майже 85 млрд євро. Під окупацією або в зоні бойових дій перебувають 850 тис га лісів.

Головні тези:

  • Російська агресія в Україні завдала значних збитків довкіллю на суму майже 85 млрд євро.
  • Окупація та бойові дії залишили під загрозою 850 тис га лісів та порушили екосистему країни.
  • Збільшення викидів вуглецю, забруднення боєприпасами та заміновані території - лише частина наслідків війни для довкілля.

Росія завдала збитків довкіллю України на 85 млрд євро

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її даними, станом на зараз зафіксовано понад 8 тис кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило більш ніж 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України.

Очільниця відомства наголосила, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, а й усього континенту.

За її словами, новим викликом для України та партнерів стало влучання російського дрона в ЧАЕС.

Гринчук закликала інші країни надавати матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, зокрема запускати нові проєкти.

Сьогодні ні в кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз — один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?