Втеча Максима Бобилєва з лікарні після повернення з полону РФ є фейком
Категорія
Україна
Дата публікації

Втеча Максима Бобилєва з лікарні після повернення з полону РФ є фейком

Втеча Максима Бобилєва з лікарні після повернення з полону РФ є фейком

Інформація про те, що Максим Бобилєв, якого по обміну 17 липня повернули з полону, нібито втік з лікарні є фейковою. Про це повідомляє Online.UA з посиланням на власні джерела у секторі безпеки та оборони.

Головні тези:

 

  • Поширення дезінформації щодо втечі може бути використано ворожою пропагандою РФ в цілях боротьби проти українського Сектора безпеки та оборони.
  • Україна 17 липня провела обмін полоненими з Росією, в результаті якого було звільнено 95 українських військових.
  • Звільнені воїни представляють різні військові підрозділи та брали участь в обороні різних міст України.
  • Багато з полонених військових перебували в полоні Росії з 2022 року, а серед звільнених є ті, кого вважали зниклими безвісти.

Максим Бобилєв, якого нещодавно повернули з полону, не тікав з лікарні

Як повідомили Online.UA власні джерела у секторі безпеки та оборони, інформація щодо втечі не відповідає дійсності.

Наразі проходять постізоляційні заходи, працюють правоохоронні органи, і ця робота, як зазначили джерела, не завжди відбувається в одному місці.

Особам, які некомпетентні в питаннях постізоляційного супроводу та питаннях роботи правоохоронних органів в контексті захисту прав військовополонених, прохання утриматися від коментарів та оціночних суджень, які можуть бути використані ворожою пропагандою в цілях боротьбі проти українського Сектора безпеки та оборони. Навмисне та свідоме поширення цієї інформації може розглядатися як свідоме поширення дезінформації — окремо наголосили власні джерела у секторі безпеки та оборони.

Зазначимо, що увага саме до цього полоненого виникла через підозри в нібито співпраці з окупантами, через заяву колишнього військовополоненого Віктора “Лелеки” Лахна, що Бобилєв нібито працював на адміністрацію ізолятора, в якому тримали й катували полонених.

Україна 17 липня звільнила з російського полону 95 військових

Україна провела обмін полоненими з Росією. Додому повернули ще 95 українців. Це воїни Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники.

Серед звільнених — 49 воїнів ЗСУ, зокрема й учасник «повітряного мосту», який добровільно полетів гвинтокрилом на «Азовсталь», аби допомогти заблокованим там підрозділам.

Також з полону звільнили двох військових Повітряних сил, 21 нацгвардійця, десятьох військових моряків, сімох тероборонців, пʼятьох прикордонників, двох працівників Державної спеціальної служби транспорту і одного оборонця з добровольчого формування територіальної громади.

Усі звільнені цього разу — чоловіки: 88 рядових і сержантів, семеро офіцерів.

Серед звільнених із полону — 23 людини боронили Маріуполь, з них тринадцятеро — оборонці «Азовсталі», 41 військовий воював на Донецькому напрямку, девʼятеро — на Луганському, стільки ж — на Запорізькому, по троє — на Херсонському та Харківському.

Один зі звільнених моряків на момент початку повномасштабного російського вторгнення був на Київщині та одразу приєднався до захисту свого селища у складі Макарівської територіальної оборони. Поки надавав гуманітарну допомогу місцевим, потрапив у полон до російських військовослужбовців-бурятів.

Більшість із військових були в полоні Росії з 2022 року. Також серед звільнених є оборонець, якого вважали зниклим безвісти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?