Хто допомагав Росії створити тіньовий нафтовий флот ― розслідування
Категорія
Економіка
Дата публікації

Хто допомагав Росії створити тіньовий нафтовий флот ― розслідування

Танкер тіньового флоту РФ
Джерело:  The Financial Times

За інформацією журналістів-розслідувачів видання Financial Times, Росія платила особам у Великій Британії за допомогу у створенні тіньового флоту нафтових танкерів для обходу західних санкцій. 

Головні тези:

  • Журналісти виявили, що особи з Великої Британії допомагали Росії в створенні тіньового нафтового флоту для обходу санкцій.
  • Росія використовує понад 400 танкерів у своєму тіньовому флоті для перевезення 4 млн барелів нафти щодня, обходячи санкції.
  • У розслідуванні зазначається, що британський бухгалтер зіграв ключову роль у купівлі танкерів для Росії.
  • У Великій Британії триває розслідування щодо 37 компаній, які підозрюють у порушенні санкцій на продаж російської нафти.
  • Міністерство фінансів Великої Британії надає додаткове фінансування для посилення контролю за санкціями у відповідь на критику проти покарань за порушення санкцій.

Що відомо про обставини створення тіньового нафтового флоту РФ

Зазначається, що журналістам так і не вдалось дізнатись про кінцевого власника суден, які Росія використовує для перевезення нафти в обхід санкцій.

У виданні попереджають, що у разі розливу нафти через незадовільний стан цих суден, домогтись компенсації шкоди буде майже неможливо.

Росія почала збирати власний тіньовий флот після введення перших західних обмежень на продаж російської нафти, приблизно у грудні 2022 року.

Наразі у складі російського тіньового флоту перебуває більше 400 танкерів, які приблизно перевозять 4 млн барелів нафти на день.

Особи з Британії та ОАЕ допомагали РФ створювати тіньовий нафтовий флот для обходу західних санкцій
Танкер тіньового флоту РФ

Зокрема, російській нафтовій компанії “Лукойл” вдалось підкупити британського бухгалтера Джона Ормерода.

Журналісти зазначають, що саме Ормерод відіграв ключову роль у покупці понад 25 не нових танкерів на загальну суму близько 700 млн доларів.

Ормерод реєстрував куплені судна на Маршаллових островах. Однак, завдаток за покупку танкера вносила компанія Eiger Shipping DMCC (реальним її власником є "Лукойл").

Підкреслюється, що суднами керували компанії з Дубаю, які пов’язують з британським судноплавним магнатом — Мухаммадом Тахіром Лакхані.

При цьому частиною суден володіє компанія Freyana Shipping Ltd, зареєстрована на Маршалових островах.

Freyana Shipping Ltd повністю належить Grand Eagle Maritime Inc, а уже ця компанія у власності Eudora Ltd.

Єдиним директором усіх цих трьох компаній є уже знайомий нам Джон Ормерод. Щобільше, британцю належать 100% акцій Eudora Ltd.

Що відомо про розслідування у Британії стосовно порушень санкцій на продаж російської нафти

За інформацією BBC, у Великій Британії проводять розслідування стосовно 37 британських компаній, які підозрюють в обході введенних санкцій на продаж російської нафти.

З грудня 2022 року Міністерство фінансів Великої Британії розпочало розслідування щодо 52 компаній, 15 з яких уже закрито.

Однак у 37 випадках розслідування триває, і поки що нікому не пред'явлено звинувачень.

Назви підозрюваних фірм не розголошуються, а саме розслідування веде Бюро застосування фінансових санкцій (OFSI). У березні 2024 року воно отримало додаткове фінансування в розмірі 50 млн фунтів для посилення контролю за санкційним режимом.

Експерти критикують відсутність покарань за порушення санкцій.

Міністерство фінансів Великої Британії пояснює затримку складністю подібних розслідувань, а Вілсон зазначає, що фірми можуть легко надати документи, які доводять їхню невинність.

США також побоюються посилювати контроль, щоб не спровокувати зростання цін на нафту, оскільки значна частина російської нафти вже продається з помітною знижкою.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Укренерго назвали терміни скасування аварійних відключень

Укренерго
Джерело:  Укренерго

В НЕК Укренерго назвали терміни скасування аварійних відключень світла у низці українських областей. 

Головні тези:

  • Укренерго назвало терміни скасування аварійних відключень світла в українських областях.
  • Причина аварійних відключень - потреба заміни пошкодженого обладнання через обстріли з боку злочинної армії РФ.
  • Європейський інвестиційний банк виділив 86 млн євро для будівництва антидронового захисту на підстанціях Укренерго.
  • Захист ключового обладнання на підстанціях стає критично важливим у зв'язку з російськими атаками на енергосистему.
  • Спорудження захисту триває, що забезпечить стійкість української енергосистеми та зменшить ризик вимушених відключень для споживачів.

Коли в Україні скасують аварійні графіки відключень світла

Сьогодні, 23 грудня, починаючи з 14:10, у кількох областях України вимушено були застосовані аварійні відключення, — зазначають в Укренерго.

У відомстві підкреслили, що причиною тимчасового запровадження аварійних відключень є необхідність заміни пошкодженого обладнання внаслідок обстрілів з боку злочинної армії РФ.

В "Укренерго" зауважили, що як тільки роботи будуть завершені — обмеження для побутових споживачів буде скасовано.

Орієнтовний час завершення робіт — до 17:00.

Що відомо про захист енергетичних об’єктів від атак окупаційної

В “Укренерго” заявили про отримання 86 млн євро від Європейського інвестиційного банку, які будуть спрямовані на будівництво антидронового захисту на ключових підстанціях системи передачі електроенергії.

Ми дуже вдячні партнерам за продовження підтримки. В умовах російських атак на енергосистему, захист ключового обладнання наших підстанцій — критично необхідний. Ефективність вже реалізованих проектів була доведена, зокрема, під час останніх масованих ракетно-дронових ударів у листопаді-грудні. Роботи зі спорудження захисту тривають. Чим більше підстанцій нам вдасться захистити — тим стійкішою буде українська енергосистема, тим меншим буде ризик вимушених знеструмлень для споживачів, — зазначають в “Укренерго”.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Чи дійсно слони бояться мишей — несподівана відповідь дослідників

Слон і миша
Джерело:  IFLScience

Широко поширена думка, що слони нібито бояться мишей, попри власні великі розміри у порівнянні з крихітною мишею, однак чи насправді це так? 

Головні тези:

  • Міф про те, що слони бояться мишей, виявився неправдивим, оскільки слони можуть легко відганяти мишей своїм хоботом.
  • Слони реагують на непередбачувані рухи навколо себе, які може бути спричинені не лише мишами, а й іншими тваринами, які роблять різкі рухи.
  • Найбільшою загрозою для слонів є несподіваність та небезпека, що може прийти від інших представників дикої природи, таких як королівські кобри.
  • Слони виявилися досить вразливими до агресії з боку великих отруйних змій, які можуть потенційно заподіяти їм шкоду.
  • У випадку небезпеки або стресу, слони можуть розправити вуха, що є одним із механізмів захисту від атак ворогів.

Чи справді слони бояться мишей

Твердження про те, що слони терпіти не можуть мишей і щурів вперше озвучив римський історик та письменник Пліній Старший. Після цього це твердження широко поширилось.

Представники організації Глобального притулку для слонів зазначають, що колись була поширена теорія, що нібито миша може залізти у хобот до слона. Однак, скоріш за все, це неправда, адже слони можуть просто видути їх.

Також слони мають м'ясистий надгортанник, який не дозволить миші дістатися до будь-яких делікатних внутрішніх органів. 

Слони бояться не стільки мишей, скільки несподіваних істот поблизу себе
Слон і миша

Чого насправді бояться слони

Однак очі в слонів розташовані по боках голови, що дозволяє їм дуже добре бачити з боків, проте все, що попереду — є для них сліпою зоною.

Існує ймовірність того, що гризуни можуть таки непомітно підкрастись до слона.

У дикій природі все, що раптово пробігає або прослизає повз слона, може налякати його. Це не обов'язково повинна бути миша — собаки, коти, змії або будь-яка тварина, яка робить різкі рухи ногами слона, може налякати його, — пояснює дослідник поведінки та інтелекту слонів з Кембриджського університету в Англії Джош Плотнік.

На думку дослідників, слон боїться не самої миші, а будь-чого несподіваного поблизу себе.

До прикладу, слони Азії ділять своє середовище проживання з королівськими кобрами, які є найдовшими отруйними зміями у світі, отрути якої може теоретично вбити слона. 

Шкіра і потенціал штампування значною мірою захищають їх від таких укусів, але хобот і молоді слони особливо вразливі, тому навіть ці гіганти дадуть зміям широку дорогу — якщо знають, де вони знаходяться, — пояснюють аналітики з National Geographic.

Також у разі загрози або несподіванки, слони можуть розправити вуха, які, у випадку африканського слона, є найбільшими серед усіх тварин на планеті.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?