Я не віддав би ніколи - Лукашенко розповів, як обдурив владу України
Категорія
Політика
Дата публікації

Я не віддав би ніколи - Лукашенко розповів, як обдурив владу України

Я не віддав би ніколи - Лукашенко розповів, як обдурив владу України
Джерело:  online.ua

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко нарешті прокоментував гучний скандал, який пов'язаний з Україною та РФ - він почав стверджувати, що зміна очільника КДБ республіки пов'язана зі справою про затримання 33 "вагнерівців" у липні цього року. Цю інформацію підтвердив головний редактор радіостанції "Говорить Москва" Роман Бабаян, який брав участь в інтерв'ю з Лукашенком. За словами останнього, Лукашенко зізнався, що не видав би затриманих "вагнерівців" Україні навіть за відповідного запиту з боку української влади. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "ТАСС".

"І тут я йому (Лукашенку – ред.) ставлю питання, я говорю: "Олександре Григоровичу, а якби приїхав, припустимо, український прокурор і привіз би вам якісь папери", - тобто я мав на увазі [видачу], - на це він сказав: "ні, я б усе одно, незважаючи ні на що, запитав би цих людей, куди вони хочуть виїхати, і якби вони сказали, що хочуть виїхати до Росії, я б віддав розпорядження, щоб вони поїхали до Росії", - розповів російський журналіст.

Він також наголосив, що, за словами Лукашенка, той викликав до себе керівників спецслужб, звернувся до України і Росії з проханням надіслати прокурорів, але ті не приїхали.

"І тоді я відправив свого сина, який працює радником з безпеки, щоб він приніс вибачення перед цими людьми (затриманими "вагнерівцями"- ред.) і запитав, куди вони хочуть виїхати. Вони сказали: "Ми хочемо до Росії". І, власне, вони поїхали", - заявив Олександр Лукашенко.

Варто звернути увагу на те, що нещодавно українська журналістка Яніна Соколова несподівано оприлюднила нові плівки нібито вербування спецслужбами України російських найманців із приватної військової компанії "Вагнера", які воювали на Донбасі. Вона розповіла, що нові плівки т.зв. "Вагнергейт" їй надіслали наприкінці минулого тижня на електронну пошту. У файлі були аудіозаписи й документи. Що важливо розуміти, це вже друга частина розмов із найманцями, першу оприлюднили кілька тижнів тому.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Яніна Сокола закликала провести незалежне розслідування зриву спецопераціі, яку, на її переконання, все ж планували представники українських спецслужб.

Категорія
Світ
Дата публікації

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі — чому саме тепер

Центр протидії дезінформації
Лукашенко

Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко планує відвідати Китай уже цього місяця. Він нібито хоче посилити співпрацю між країнами.

Головні тези:

  • Лукашенко збирається відвідати Китай перед «виборами» в Білорусі з метою посилення співпраці між країнами.
  • Лукашенко розраховує на Китай як посередника у розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.
  • Білорусь сподівається активізувати спільні проєкти з Китаєм у промисловості, фармацевтиці та машинобудуванні.
  • Наступні «вибори» в Білорусі відбудуться 26 січня.

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі

У Центрі протидії дезінформації звернули увагу, що візит Лукашенка до Китаю відбудеться перед "виборами" в Білорусі, які відбудуться 26 січня.

Це буде третя поїздка білоруського диктатора до КНР за останні три роки.

За даними Центру, Лукашенко хоче розвивати відносини Білорусі з Китаєм для підтримки режиму і посилення переговорних позицій із Кремлем. Оскільки Білорусь перебуває в міжнародній ізоляції та зазнає тиску через присутність військ РФ на своїй території, фінансові зобов'язання за кредитами та залежність від енергоресурсів.

Мінськ прагне активізувати спільні білорусько-китайські проєкти, такі як промисловий кластер "Вялікі Камень", співпраця у фармацевтиці, машинобудуванні та військово-промисловому комплексі, — пише ЦПД.

Також Білорусь сподівається на Китай як на посередника в розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.

Лукашенко знову йде на “вибори”

Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни.

Зазначається, що з 1 по 25 січня 2025 року у Білорусі триватиме передвиборча агітація. Самі ж вибори призначені на 26 січня.

Лише нещодавно посол Росії у Білорусі Борис Гризлов заявив, що Москва готова "допомогти" Мінську у разі "спроб дестабілізації" під час виборів.

Масові протести в Республіці Білорусь, які розгорнулися у 2020–2021 роках, стали одним із найпотужніших проявів громадянського невдоволення в історії країни. Вони почалися після президентських виборів, що відбулися 9 серпня 2020 року. Офіційні дані оголосили Лукашенка "переможцем" із результатом понад 80% голосів, проте значна частина суспільства і міжнародні організації заявили про фальсифікацію виборів, звинувачуючи владу у масштабних порушеннях.

Протести супроводжувалися жорстокими діями з боку силових структур, які застосовували насильство, проводили масові арешти й тортури затриманих. Це викликало широкий резонанс і осуд міжнародної спільноти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?