Я не вірю: у США приголомшили заявою про Донбас
Категорія
Світ
Дата публікації

Я не вірю: у США приголомшили заявою про Донбас

Я не вірю: у США приголомшили заявою про Донбас

Американський дипломат Курт Волкер, який обіймав посаду спецпредставника по Україні, заявив, що російський агресор не піде так просто з окупованого Донбасу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Європейську правду".

На його думку, нещодавна ініціатива зі спільного парулювання в ОРДЛО - лише теоретична й знаходиться під великим питанням. Він буквально "не вірить" у неї.

"Я не думаю, що Росія, а передусім Путін, нині прихильні до того, щоби досягти будь-якої домовленості щодо Донбасу. Найімовірніший сценарій – що окупація Донбасу продовжиться, Путін буде продовжувати говорити, що "їх там немає", і створюватиме постійні проблеми та тиск на Київ", - додав він.

Волкер також пояснив, що ймовірність проведення виборів в окупованих районах цього року не досить значна.

"Ну як ви можете провести чесні та вільні вибори в ситуації, коли територію контролюють російські сили та бойовики? І оскільки я не вірю в те, що вони віддадуть контроль, то не бачу жодної можливості провести вибори", - підкреслив дипломат.

Колишній спецпредставник також нагадав, що Україні не обхідно пам'ятатит про Крим і тримати завжди на виду його окупацію.

Як повідомляв ONLINE.UA, в РНБО України пояснили, що план про спільне пваатрулюння  не включає залучення озброєних бойовиків, йдеться лише про цивільних представників новоутворених територіальних громад.

Категорія
Політика
Дата публікації

Хто може спровокувати війну між США та Китаєм — прогноз експерта

Трамп
Джерело:  online.ua

Тарифна війна, яку розпочав американський лідер Дональд Трамп, може призвести до повномасштабної війни між США та КНР. Про це попередив позаштатний науковий співробітник Defense Priorities і професор міжнародних відносин у коледжі Макалестера в Сент-Полі Ендрю Летем.

Головні тези:

  • Експерт нагадав, як економічний тиск на Японію призвів до Перл-Гарбор.
  • Повільне технологічне удушення Китаю може виявитися як ефективним, так і провокаційним.

Ризик війни між США та Китаєм цілком реальний

Як зазначив Сент-Полі Ендрю Летем, в історії людства уже були ідентичні випадки.

До прикладу, можна згадати про ситуацію 1941 року, коли Штати здійснювали потужний економічний тиск на Японію, пише 19FortyFive.

Позбавлення Америкою доступу Японії до ключових стратегічних товарів стало останнім ударом, який Токіо сприйняв не як відстрочку, а як смертний вирок своїм імперським амбіціям. Результатом став Перл-Гарбор, — нагадав експерт.

Летем звертає увагу на те, що команди Байдена і Трампа постійно посилювали тиск на Китай за допомогою торгових обмежень, експортного контролю і заборон на технології.

Що важливо розуміти, це дійсно може мати жахливі наслідки для США ти Китаю.

Це не означає, що війна є неминучою — або навіть імовірна в найближчому майбутньому — але це означає, що ми більше не перебуваємо у світі абсолютної економічної взаємозалежності та поміркованості раціонального вибору, — додав експерт.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?