Служба безпеки України навряд чи могла викрасти в окупованому Криму двох російських військовослужбовців, як заявляли в російському міністерстві оборони, швидше за все, військові самі перейшли «Чонгар» за українськими паспортами, вважає колишній кримський чиновник Володимир Гарначук.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на матеріал « Новой газеты ».
«Ключове розходження версій російської і української сторін щодо Баранова і Одинцова - обставини їх потрапляння на територію України. Чи були вони викрадені, чи перейшли кордон добровільно?», - сказано в тексті статті.
«Обидва варіанти викликають сумніви. Перейти кордон Криму і України з боку півострова можна або за українським паспортом, або - маючи спеціальний дозвіл української міграційної служби. Український паспорт із двох затриманих міг мати тільки Олександр Баранов, оскільки Федеральний закон «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачає можливість мати друге громадянство тільки рядовим і сержантам. Прапорщик Максим Одинцов зобов'язаний був відмовитися від українського громадянства і здати паспорт при вступі на військову службу в Росії», - пише «Нова газета».
На думку автора матеріалу, повідомлення про викрадення російських військовослужбовців в Криму також викликає питання.
«В першу чергу, до прикордонної служби ФСБ: як співробітники українських спецслужб змогли перевезти через кордон двох росіян?», - сказано в статті.
Видання звернулося за коментарем до Центру громадських зв'язків ФСБ. Черговий співробітник заявив: «Про викрадення повідомляло Міноборони. Це не наша інформація».
«У Служби безпеки України немає реальної можливості викрасти людину на півострові і переправити її в Україну, - сказав колишній помічник першого заступника голови «уряду Криму» Володимир Гарначук.
«Єдина теоретична лазівка - озеро Сиваш, але досвід перших «українських диверсантів» (затриманих в серпні - Ред.) вже показав, що і це місце російською прикордонною службою прикрите. На контрольно-пропускних пунктах зараз ведеться огляд, який не дозволяє в обхід волі людини перевезти її через кордон», - додав Гарначук.
«Кожна людина повинна вийти з машини і пройти процедуру обшуку. Автомобілі теж доглядають. У мене немає сумнівів, що Баранов і Одинцов самі пішли через «Чонгар» з українськими паспортами. Так, у багатьох військових в Криму в силу несерйозного підходу до цього питання з боку військового керівництва, збереглися українські паспорти», - додав співрозмовник «Нової газети».
Як повідомляв ONLINE.UA, в Службі безпеки України пояснили, що двоє російських військовослужбовців, у викраденні яких Міноборони Росії звинуватило українські спецслужби, насправді є дезертирами, які перейшли на бік окупантів після анексії Криму.
1 квітня Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш у межах програми Ukraine Facility. Що важливо розуміти, цього разу йдеться про 3,5 млрд євро.
Головні тези:
- Ця фінансова допомога сприятиме підтримці макроекономічної стабільності.
- Єврокомісія відзначила зусилля України у проведенні реформ на шляху до потенційного членства в блоці.
Україна отримала ще 3,5 млрд євро
Про це повідомив очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.
Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України
За словами глави уряду, новий транш фінансової допомоги з боку офіційного Брюсселю дасть можливість Україні надалі підтримувати макроекономічну стабільність.
Окрім того, наголошується, що Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.
Денис Шмигаль звертає увагу на те, що загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже сягнула 19,6 млрд євро.
Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо, — наголосив прем’єр-міністр.