Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення зрадників держнагород
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення зрадників держнагород

Володимир Зеленський
Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення зрадників держнагород

Президент України Володимир Зеленський ініціював законопроєкт щодо позбавлення зрадників державних нагород тих, хто вчинив протиправні дії проти України.

Головні тези:

 

  • Законопроект передбачає зміни до кримінального та кримінально-процесуального кодексів щодо позбавлення нагород за підтримку держав-агресорів.
  • У списку зрадників, які мають державні нагороди, є відомі політики та діячі, які підтримували російський агресор.
  • Володимир Зеленський закликає Раду розглянути законопроект щодо позбавлення зрадників державних нагород найближчим часом.

В Україні зрадників позбавлятимуть держнагород

Як повідомив Володимир Зеленський, законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України і інших законодавчих актів щодо позбавлення державних нагород "за популяризацію чи пропаганду держави-агресора або вчинення інших протиправних дій проти України".

Це стосується тих, хто отримував державні нагороди України, в тому числі "Героя України", ордена "За заслуги" та інші, але вибрав для себе не Україну — вибрав ворога і зараз підтримує Росію так чи інакше, або взагалі перебуває на її території".

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За його словами, зараз в Україні потрібен механізм позбавлення таких людей державних нагород, оскільки вони заслуговують називатися лише "зрадниками".

Зеленський наголосив, що просить Раду розглянути такий законопроект найближчим часом.

Що відомо про зрадників України

Громадський рух «Чесно», який веде Реєстр зрадників, писав, що чимало фігурантів цього реєстру мають державні нагороди.

Зокрема, звання Герой України має чинний нардеп Юрій Бойко. Міністр освіти часів Януковича Дмитро Табачник нагороджений орденом Богдана Хмельницького, колишній та вже ліквідований нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива — орденом Данила Галицького, експремʼєр Микола Азаров, ексголова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, та очільник ОПЗЖ Віктор Медведчук — орденами князя Ярослава Мудрого.

Звання "Героя України" вони отримали від колишніх президентів Віктора Януковича та Леоніда Кучми.

Категорія
Технології
Дата публікації

Життя з чипом у мозку. Перший пацієнт Neuralink ділиться своїми враженнями

Пацієнт з чипом Neuralink розповів про зміни у своєму житті
Джерело:  The Guardian

Рік тому компанія американського мільярдера Ілона Маска офіційно підтвердила, що змогла вживити перший імплант Neuralink у мозок людини. Пацієнтом став 30-річний чоловік Ноланд Арбо, який вирішив розповісти журналістам, як змінилося його життя.

Головні тези:

  • Завдяки чипу Neuralink Ноланд може керувати комп'ютером за допомогою сили думки.
  • Імплант може стати не лише допомогою для людей з інвалідністю, а й інструментом для покращення когнітивних можливостей та спілкування через нейроінтерфейс.

Пацієнт з чипом Neuralink розповів про зміни у своєму житті

За словами Ноланда Арбо, нараз він може керувати комп’ютером, використовуючи лише силу свого розуму.

Що важливо розуміти, 8 років тому чоловік отримав травму під час роботи у літньому таборі: під час купання в озері друг випадково вдарив його у голову, коли вони разом стрибали у воду.

Це призвело до пошкодження спинного мозку, а Ноланд втратив рухливість нижче шиї.

Мій мозок — це остання частина мене, над якою я справді відчуваю контроль, — наголосив чоловік.

Ноланд Арбо розповідає, що за допомогою думки може рухати курсор на екрані, набирати повідомлення та навіть змагатися у відеоіграх.

У майбутньому чип може допомагати не лише людям з інвалідністю, а й стати інструментом покращення когнітивних можливостей, підключення до цифрових систем та навіть обміну думками між людьми через нейроінтерфейс.

Однак є низка етичних питань, які викликає використання цієї технології. Наприклад, Ноланд зауважує, що зчитування та передача мозкових сигналів може призвести до можливого несанкціонованого доступу до особистої інформації.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?