Зеленський затвердив склад делегації для переговорів із ЄС. Хто в неї увійшов
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський затвердив склад делегації для переговорів із ЄС. Хто в неї увійшов

Офіс Президента України
Зеленський

Президент Володимир Зеленський 21 червня підписав указ, яким затвердив склад делегації України для участі у переговорах про вступ із Європейським Союзом.

Головні тези:

  • У складі делегації України для переговорів щодо вступу до ЄС - 35 представників, з Ольгою Стефанішиною на чолі.
  • Окрім віце-прем'єр-міністра Ольги Стефанішиної, до делегації входять голова Офісу президента Андрій Єрмак та перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко.
  • Процес переговорів передбачає можливість голові делегації вносити зміни до складу, розподіляти обов'язки та залучати експертів для участі.
  • Кабінет міністрів має визначити склад робочих груп для підготовки переговорних позицій та фінансування участі України у переговорах з ЄС.
  • Переговори України з ЄС щодо вступу можуть бути важливими через необхідність адаптації законодавства до європейських стандартів.

Хто увійшов до складу делегації для участі у переговорах щодо вступу України в ЄС

До делегації увійшли 35 представників. Очолить її та буде головним переговорником — віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Також до делегації включено голову Офісу президента Андрія Єрмака та першого заступника голови Верховної ради Олександра Корнієнка.

Також в указі Зеленського вказано, що голова делегації зможе вносити в установленому порядку зміни до складу делегації України, розподіляти обов'язки між її членами, залучати до участі в роботі делегації працівників державних органів, підприємств, установ, організацій, радників, експертів, технічних працівників.

Водночас Кабмін має:

  • сформувати та затвердити склад робочих груп для підготовки переговорних позицій України під час переговорів з ЄС щодо укладення Угоди про вступ України до ЄС, включивши представників міністерств, інших органів влади, членів Комітету Верховної ради з питань інтеграції до ЄС, а також народних депутатів (за згодою);

  • опрацювати переговорні позиції України із залученням громадськості та бізнес-середовища;

  • фінансування витрат, пов'язаних з участю делегації України у переговорах з ЄС.

Вступ України в Євросоюз

Цього року посли ЄС затвердили керівні принципи для переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Повідомлялося, що переговори розпочнуться 25 червня. Однак польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка застеріг, що переговори України з ЄС можуть бути складними через спірні питання у деяких сферах.

Сьогодні Ольга Стефанішина розповіла, що на шляху до Європейського Союзу Україні треба буде повністю адаптувати законодавство.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?