Зеленський звільнив Веніславського з посади свого представника у Раді
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський звільнив Веніславського з посади свого представника у Раді

Офіс Президента України
Федір Веніславський

7 грудня офіційно стало відомо, що глава держави Володимир Зеленський зняв Федора Веніславського з посади свого представника у Верховній Раді України.

Веніславський втратив посаду представника президента у парламенті

Увільнити ВЕНІСЛАВСЬКОГО Федора Володимировича від виконання обовʼязків Представника Президента України у Верховній Раді України, - йдеться в указі президента.

Вказаний документ був оприлюднений на сайті ОПУ 7 грудня.

Причина такого рішення Володимира Зеленського поки залишається невідомою.

Також не повідомляється, хто обійме посаду представника президента у Верховній Раді після Веніславського.

Дивіться інтрев’ю команди Online.UA з Федором Веніславським:

Що важливо знати про Федора Веніславського

Федір Веніславський був обраний народним депутатом від партії "Слуга народу", будучи №88 у списку.

Нардеп також є членом Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

З червня 2019 року по вересень 2022 року він був представником Володимира Зеленського в Конституційному суді України.

Згодом Федір Веніславський обійняв посаду представника глави держави у парламенті.

На цій посаді він працював понад рік.

Веніславський назвав два формати майбутнього трибуналу над Путіним

Варто зазначити, що у квітні 2023 року команді Online.UA вдалося поспілкуватися з народним обранцем та дізнатися, яким він бачить майбутнє російського диктатора Володимира Путіна.

За словами Веніславського, після поразки РФ у війні розглядаються два можливих варіанти: створення в рамках генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй окремого суду або створення трибуналу на базі міжнародного договору.

Щодо ООН є проблема з постійним з членством, самовільно захопленим місцем РФ в РБ ООН. Рішення Радбезу робить рішення Організації Об'єднаних Націй юридично зобов'язуючими для всіх сторін, і, отже, поки РФ є постійним членом Радбезу, очікувати, що Радбез зможе освятити створення міжнародного кримінального суду при наявності права вето Росії, не можна.

Попри це, не можна виключати, що буде ухвалено рішення Генеральної асамблеї, тобто резолюція, і на підставі цієї резолюції може бути утворений такий суд.

Або може бути в більш вузькому форматі на підставі окремого міжнародного договору. Ті країни, яких вже більше тридцяти, які висловили готовність до участі в міжнародному кримінальному суді, разом з Україною запровадять новий міжнародний трибунал, який буде розглядати злочин агресії.

Категорія
Україна
Дата публікації

Курська операція. Армія РФ використовує "смішну" технологію Другої світової

армія РФ
Джерело:  Forbes

Оглядач Forbes Девід Акс звернув увагу на те, що російські окупанти у Курській області почали використовувати давно забуту технологію Другої світової війни для форсування річок.

Головні тези:

  • Модифіковані десантні машини БТР-Д, які використовує армія РФ, залишаються вразливими для українського озброєння.
  • Українські війська активно атакують мости та прольоти в Курській області, блокуючи просування ворога.

Армія РФ вдається до старих методів ведення війни

Як нагадав експерт, у часи Другої світової війни деякі армії, зокрема британська, прикріплювали металеві прольоти до верхньої частини шасі танків і використовували отримані "смішні мости" для швидкої переправи через проломи.

Попри те, що з тих пір минуло 80 років, армія РФ не цурається використовувати “смішні” технології, щоб відбити власні території у Сил оборони України.

У Курській області на заході Росії російські повітряно-десантні війська розгортають модифіковані десантні машини БТР-Д у такий самий спосіб: навалюючи те, що схоже на дерев'яну підлогу, на 13-тонні гусеничні машини і скочуючи їх у річки. Занурюючись у грязьові русла річок, імпровізовані поверхні машин виконують функцію мостів, — розповідає Девід Акс.

Аналітик звертає увагу на те, що БТР-Д найбільш активні на західному краю Курського виступу.

Що важливо розуміти, для того, щоб солдати РФ могли атакувати бійців ЗСУ в селі Дар'їно і навколо нього, спочатку потрібно перетнути річку Снагость.

Як ця технологія виглядала у часи Другової світової війни (Фото: Imperial War Museum photo)

Чому технологія армії РФ не є ефективною

Як зазначає Девід Акс, у Курській області Сили оборони України регулярно атакують цивільні мости і будь-які звичайні або понтонні прольоти, які будують російські інженери.

Окрім того, воїни ЗСУ не забувають обстрілювати спеціально побудовані росіянами мостові транспортери.

Хоча БТР-Д так само вразливі для українських мін, ракет, артилерії та безпілотників, як і будь-яка бойова машина, проте вони швидкі і здатні розвивати швидкість на дорозі близько 40 миль на годину. Це робить їх менш уразливими, ніж постійні мости або повільні інженерні машини, пише аналітик.

Згідно з останніми даними, з листопада Сили оборони України підбили щонайменше два російських БТР-Д.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?