Зеленський вніс зміни до складу РНБО
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський вніс зміни до складу РНБО

Зеленський вніс зміни до складу РНБО
Джерело:  online.ua

Володимир Зеленський вніс деякі зміни до складу Ради національної безпеки та оборони. Віцепрем’єр-міністра з інновацій, освіти та технологій Михайла Федорова затвердили у персональному складі РНБО.

Джерело: Президент України

Які зміни у складі РНБО

Володимир Зеленський указом від 24 березня вніс зміни до складу Ради національної безпеки та оборони.

За указом Президента України, у персональному складі Ради національної безпеки і оборони України затверджено Михайла Федорова, віцепрем'єр-­міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації України.

До того ж, зі складу РНБО виключено ексоголову Мінстратегпрому Павла Рябікіна.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Кадрові зміни в Уряді

На своєму засіданні 24 березня Кабінет міністрів України ухвалив низку кадрових змін у Міністерстві у справах ветеранів, у Фонді держмайна та Державній митній службі. Про це повідомляє пресслужба уряду.

Державним секретарем Міністерства у справах ветеранів призначена Віталія Загайного

Дмитра Кліменткова звільнено з посади першого заступника Голови Фонду державного майна, а Руслана Черкаського – з посади заступника Голови Державної митної служби.

До того ж 21 березня звільнено ексголову МОН Сергія Шкарлета, замість якого посаду обійняв Оксен Лісовий.
Також з посади міністра стратегічних галузей промисловості знято Павла Рябікіна, замість нього призначено Олександра Камишіна

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?