Стало відомо, що чоловік, який убив в Харкові свою дружину і дочку і після цього наклав на себе руки, був колишнім учасником АТО.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на NewsRoom.
Джерела видання в правоохоронних органах розповіли, що загиблий - Михайло Зубов, колишній контрактник-АТОшник. За попередніми даними, він служив в "Азові", проте в прес-службі Національної гвардії, до якої зараз належить полк, цю інформацію не підтвердили. Крім того, знайдена біля елеватора машина Volkswagen Polo з дитячим кріслом на задньому сидінні зареєстрована на ім'я Зубова.
У магазині, який розташований у будинку, де жив чоловік, підтвердили, що Зубов був у зоні АТО, а після почав свій невеликий бізнес.
"Приходив, говорив, що курси англійської мови він сам або з дружиною відкрили. Десь на метро "Площа Конституції". Казав, мовляв, приходьте, вчіться", - розповіла продавщиця.
Читайте також: Розстріл авто в центрі Києва: з'явилися відео, нові фото і подробиці
За словами мешканців будинку, Зубов з дружиною Юлією і дочкою Ніною оселилися там в 2010 році. Сусіди загиблих також запевняють, що з під'їзду чоловік виходив один - цей момент нібито зафіксували камери спостереження.
"Взагалі сім'я була хороша, культурна, ніяких претензій до них не було. Вчора буквально зустріла його в ліфті, він віз дочку в дитячий сад", - розповіла одна з сусідок.
За словами джерел видання в правоохоронних органах, причиною трагедії могли стати борги загиблого, через які у нього постійно виникали конфлікти з дружиною.
"Можливо, він не знав, як вирішити ситуацію, і тому пішов на відчайдушний крок", - сказало джерело.
Інше джерело також підтверджує факт наявності боргів у загиблого, проте не виключає, що вбивство може бути справою рук третіх осіб.
"Не виключено, що він не міг розрахуватися з кредиторами і ті його так покарали. Що стосується поїздки на елеватор, його могли туди виманити під якимось приводом, наприклад - призначити там "стрілку", - вважає правоохоронець.
Як повідомляв ONLINE.UA, в центрі Києва четверо невідомих в масках поранили чоловіка і викрали у нього сумку з $150 тисячами.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
Європейський оборонний фонд інвестує у виробництво новітніх БпЛА в Україні

Інвестиції Європейської комісії в обсязі 910 млн євро до бюджетних програм в рамках Європейського оборонного фонду для розвитку європейських оборонних спроможностей вперше передбачають підтримку оборонного виробництва в Україні.
Головні тези:
- Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах проєктів Європейського оборонного фонду.
- Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.
Європейський оборонний фонд підтримає розробку новітніх БпЛА в Україні
Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах (проєктів) Європейського оборонного фонду (ЄОФ) версії 2024 року, щоб створити умови для розвитку потужної та інноваційної оборонної промисловості в Європі.
Ці інвестиції мають на меті закрити ключові недоліки у спроможностях, наприклад, в мобільності сил або у захисті від дронів, — шляхом інновацій та співробітництва між європейською наукою й промисловістю. Крім того, вперше з проєктами в рамках ЄОФ буде асоційована оборонна промисловість України.
Як зазначається, посилення співробітництва між європейською оборонною промисловістю та ВПК України спирається на зусиллях Офісу ЄС із оборонних інновацій у Києві, та має на меті зміцнити зв’язки та продовжити інтеграцію України в оборонну промислову базу Європи. Це дозволить ЄС і Україні виконувати спільні завдання у сфері інновацій та безпеки.
Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.
Нові інвестиції в Європейський оборонний фонд покликані прискорити розвиток виробничих спроможностей європейської оборонної промисловості, відповідно до нещодавно прийнятого Плану переозброєння Європи (ReArm Europe) — Готовність 2030, та положеннями однойменної Білої книги, яка окреслює ключові потреби європейської оборони й визначає необхідний обсяг інвестицій.
У цілому бюджет Європейського оборонного фонду на 2021-2027 роки складає 7,3 млрд євро. При цьому пріоритетні програми оборонного виробництва у поточному році передбачають посилення взаємодії між великими та малими підприємствами європейського оборонного комплексу.
Дев’ять із згаданих технологічних проєктів спрямовані на розвиток технологій STEALTH та відповідних матеріалів наступного покоління.
У сфері авіації, окрім вже згаданого проєкту з виробництва дронів в Україні, представлений проєкт ENGRTII з розробки новітнього європейського гвинтокрила до 2030 року, до якого залучені 45 виробничих та дослідницьких установ.
Ще один проєкт під назвою EUROSWEEP допоможе створити спільні європейські системи з розмінування.
На поточному етапі Європейська комісія завершила відбір виробничих пропозицій та готує грантові угоди з промисловими консорціумами, щоб підписати відповідні установчі документи до кінця поточного року.
Більше по темі
- Категорія
- Події
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного