Журналісти дізналися про таємну допомогу Словенії для України
Категорія
Світ
Дата публікації

Журналісти дізналися про таємну допомогу Словенії для України

Журналісти дізналися про таємну допомогу Словенії для України
Джерело:  online.ua

Як вдалося дізнатися журналістам від своїх анонімних джерел, влада Словенії в умовах повної секретності передала Збройним силам України 20 бронетранспортерів Valuk.

Джерело: словенський портал  24UR  з посиланням на своїх інсайдерів

Україна отримала таємну допомогу від Словенії: що відомо

Згідно з даними редакції видання, транспортування в Україну було завершено на цьому тижні в умовах повної секретності.

Окрім того, наголошується, що сама операція затягнулася на декілька місяців, оскільки бронемашини потрібно було підготувати, обслужити і транспортувати.

Журналісти також дізналися, що їх вдалося передати до однієї з сусідніх країн транспортним літаком С17.

Що важливо розуміти, словенські БТР Valuk озброєні 40-мм автоматичними гранатометами або 12,7-мм кулеметами, їх у словенській армії було 85 одиниць, і вони перебували на озброєнні 24 роки.

У більшості випадків їх використовують для перевезення піхоти, захисту її від протипіхотних мін та піхотної зброї калібром до 12,7 мм.

Окрім того, наголошується, що БТР може подолати близько 600 кілометрів дорогою і від 200 до 300 кілометрів бездоріжжям.

Словенія продовжує допомагати Україні й в публічному полі

Тиждень тому офіційно стало відомо, що влада Словенії має намір підписати угоду з Європейським оборонним агентством (EDA) стосовно приєднання до проєкту спільних закупівель артилерійських боєприпасів для України.

Також офіційна Любляна підтвердила, що планує організувати конференцію з питань міжнародного співробітництва у розслідуванні воєнних злочинів.

Ба більше, 31 березня 2023 року прем'єр Словенії Роберт Голоб підписав декларацію про підтримку вступу України в НАТО.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Геологи розкрили одну з головних таємниць Амазонки

Амазонка
Джерело:  online.ua

Ні для кого не секрет, що Амазонка найдовша у світі та найбільша за обсягом води річка, яка протікає через Південну Америку з Анд до Атлантичного океану. Проте лише нещодавно стало відомо, що мільйони років тому вона текла у протилежному напрямку.

Головні тези:

  • Зміна напрямку течії Амазонки сталася внаслідок підняття гірського масиву Анд, що спричинило створення нового басейну та розміщенням води.
  • Хмари, опади та ерозія, викликані підйомом Анд, вплинули на утворення водно-болотних угідь Пебас.
  • Напрямок течії Амазонки змінився в період від 5 до 10 мільйонів років тому.

Що стало відомо про Амазонку

Ще 20 років тому Рассел Мейпс — аспірант Університету Північної Кароліни — проводив дослідження відкладення річкових осадів.

Саме тоді він виявив цирконові мінерали, які могли походити лише зі східної частини континенту.

Що важливо розуміти, це суперечило сучасному напрямку течії Амазонки — із заходу на схід.

Ба більше, наголошується, що скам’янілості морських організмів, знайдені в незвичних місцях, вказували на те, що в минулому регіон міг мати інший гідрологічний режим.

Геологічні дослідження показали, що Амазонка текла зі сходу на захід, до арки Пурус — стародавнього височинного утворення. Вода з арки Пурус тоді стікала до Тихого океану.

Через які процеси все змінилося:

  • За словами геологів, насамперед йдеться про підняття Анд: у період від 65 до 145 мільйонів років тому виникла височина на північному сході Південної Америки. Минули роки, і розростання Анд стало ключовою причиною, що створило басейн, який почав заповнюватися водою. Це спричинило поступове зміщення напрямку течії.

  • Що важливо розуміти, річка має дуже плоский рельєф, де навіть невеликий нахил може змінити напрямок течії. З часом осади підняли територію, і річка почала текти до Атлантики.

  • Ерозія та кліматичний вплив: підйом Анд перехопив хмари, посилив опади та ерозію. Це сприяло утворенню водно-болотних угідь Пебас, які згодом стали частиною річкової системи.

На переконання науковців, головна зміна напрямку течії відбулася від 5 до 10 мільйонів років тому — надзвичайно швидко за мірками геологічного часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?