Зміни клімату подарують українським аграріям унікальні можливості. Що відомо
Категорія
Економіка
Дата публікації

Зміни клімату подарують українським аграріям унікальні можливості. Що відомо

Врожай
Джерело:  Главком

За прогнозами науковиці НАН України Віри Балабух, зміни клімату створюють умови для вирощування тропічних фруктів в Україні. 

Головні тези:

  • Зміни клімату дозволяють українським аграріям вирощувати тропічні фрукти на теренах України.
  • Глобальне потепління відкриває нові можливості для вирощування овочів та фруктів, але вимагає адаптації до нових умов вирощування.
  • Селекційна робота та адаптація сортів рослин допомагають аграріям у пристосуванні до зміни клімату.
  • Зміни клімату можуть вплинути на урожайність картоплі, огірків та капусти через збільшення температур і зміни вологості.

Як зміни клімату можуть вплинути на українську аграрну галузь

Кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух зазначає, що наразі аграрії збирають 2 врожаї зернових — ярові саджають навесні та озимі, які висівають восени.

Озимі зараз дуже швидко дозрівають, у деяких регіонах — на місяць раніше, ніж зазвичай. От після їх збирання і можна було б засівати третій урожай. Дехто з фермерів вже так і робить, висаджуючи гречку. Якщо її посадити в червні, після збору перших озимих, то на жовтень вона поспіє, оскільки вересень фактично став ще одним літнім місяцем, — зазначає Віра Балабух.

Глобальне потепління вплине на аграрну галузь в Україні
Глобальне потепління

Вона додає, що у разі збереження нинішніх тенденцій щодо змін клімату, середня температура може підвищитись у багатьох регіонах.

І на умовній Тернопільщині можна буде вирощувати  субтропічні культури. Але все ж є одна велика проблема — у нас все ще залишається високою кількість вторгнень холодного повітря навесні, — пояснює метеоролог.

Однак, за її словами, вирішити це питання можуть допомогти селекціонери, які вже вирощують сорти рослин, що адаптуються до умов глобального потепління.

На картоплю підвищення температури повітря впливає дуже сильно. В червні, коли картопля починає нарощувати масу, температура ґрунту повинна бути не надто високою, бо картопля просто "спечеться", тобто почне гнити. На українському півдні для вирощування картоплі вже зараз склалися несприятливі умови, — зазначає Балабух.

За її словами, під загрозою також перебувають огірки та капуста, які потребують багато вологи. 

Категорія
Політика
Дата публікації

Нова влада Сирії висунула Путіну неочікувану вимогу

Путін
Джерело:  Reuters

Команда російського диктатора Володимира Путіна провела переговори із новим лідером Сирії Ахмедом аль-Шараа. Під час них у Кремля вимагали видати колишнього диктатора Башара Асада, а також компенсувати завдані збитків.  

Головні тези:

  • Російська військово-морська база в Тартусі та авіабаза Хмеймім у Сирії є стратегічно важливими об'єктами для Кремля.
  • Падіння режиму Асада створює невизначеність стосовно майбутньої присутності Росії у Сирії.

Нова влада Сирії не збирається коритися Росії

За словами анонімних джерел, новий сирійський лідер Ахмед аль-Шараа вимагає у Москви видати йому колишнього президента Сирії Башара аль-Асада, який втік до Росії, коли його скинули повстанці Шараа.

Ба більше, офіційний Дамаск закликає, щоб Кремль, яка підтримував Асада під час громадянської війни в Сирії, відновив довіру за допомогою "конкретних заходів, таких як компенсація, реконструкція і відновлення".

За словами журналістів, на прохання підтвердити, чи вимагали у Москви видати диктатора Башара Асада і виплатити компенсацію, речник Путіна Дмитро Пєсков відмовився від коментарів.

Нелегітимний президент Росії Володимир Путін, чиї солдати і військово-повітряні сили роками підтримували Асада проти сирійських повстанців, має намір зберегти свою військово-морську базу в Тартусі і авіабазу Хмеймім поблизу портового міста Латакія.

Що важливо розуміти, втрата цих об'єктів стане критичним ударом по можливостях Кремля поширювати свою владу в регіоні.

Розвідка Британії оцінила ситуацію в Сирії

Згідно з даними британських розвідників, після падіння режиму Башара Асада в Сирії запанувала невизначеність щодо майбутньої присутності країни-агресорки РФ у східному Середземномор'ї.

Окрім того, наголошується, що російська Постійна середземноморська оперативна група не має доступу до своєї військово-морської бази в Тартусі для технічного обслуговування і матеріально-технічного забезпечення.

Міноборони Британії звертає увагу на те, що у регіоні немає порівнянної альтернативної бази для російської оперативної групи.

Майбутнє російських баз в Сирії залишається неясним, поки в країні панує політична невизначеність, вважають у британському Міноборони.

Британські розвідники попереджають, що країна-агресорка все одно буде робити все можливе, щоб зберегти свою присутність у Середземному морі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?