ЗСУ Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах новий медичний бронеавтомобіль вітчизняного виробництва "Козак-5МЕД".
Головні тези:
- Українські Збройні сили отримають новий медичний бронеавтомобіль вітчизняного виробництва Козак-5МЕД.
- Козак-5МЕД призначений для евакуації поранених військовослужбовців з поля бою та має високий рівень захисту.
- Терміт та безпілотники стають складовою активно розвиваючихся оборонних технологій, що використовуються у сучасних бойових умовах.
- Поєднання безпілотників і терміта є потужною комбінацією, спрямованою на точне ураження цілей і знищення ворожих об'єктів.
- Україна активно впроваджує нові оборонні технології для підвищення ефективності військових операцій та безпеки воїнів на передовій.
МО показало новий вітчизняний евакуаційний бронеавтомобіль "Козак-5МЕД"
Транспортний засіб призначений для евакуації поранених та травмованих військовослужбовців з поля бою.
Зазначається, що "Козак-5МЕД" створений на базі шасі американського важкого пікапу Ford F-550 і може транспортувати чотирьох лежачих поранених або шістьох у сидячому положенні, окрім водія та персоналу групи медичної евакуації. Автомобіль оснащений дизельним двигуном потужністю понад 330 кінських сил та автоматичною коробкою передач.
Згідно з повідомленням, бронювання медичного автомобіля забезпечує захист екіпажу та пасажирів від уламків і куль калібру 7,62 мм. Крім того, днище бронеавтомобіля має посилений захист, який витримує підрив потужністю, еквівалентною 6 кг тротилу.
На фронті в Україні набирає обертів "гаряча зброя"
Військові наголошують, що на фронті постійно мають відбуватися зміни та удосконалення, і не можна випасти "з трендів" і не слідкувати за оновленнями у ворога, бо це дає йому перевагу. Україна наразі активно розробляє оборонні технології.
Зокрема, днями видання Forbes опублікувало матеріал, в якому повідомлялось, що українські військові почали використовувати на полі бою терміт, який здатний пропалити метал. Відповідними боєприпасами оснащуються невеликі дрони, які точно б'ють у ціль.
Зазначалось, що на відміну від інших типів зброї, терміт повинен перебувати дуже близько до цілі. Саме тому термітні гранати AN-M14 армії США більше належать до класу засобів руйнування, ніж до зброї, і використовуються для "пошкодження, знерухомлення або знищення транспортних засобів, систем озброєння, укриттів або боєприпасів".
Поєднання безпілотників і терміта — потужна комбінація, оскільки точне доставлення дрона може спрямувати терміт саме туди, де він матиме найбільший ефект.
Більше по темі
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Технології
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного