ЗСУ продовжують просуватися вперед на лівобережній Херсонщині — військові аналітики
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ продовжують просуватися вперед на лівобережній Херсонщині — військові аналітики

ЗСУ
Джерело:  ISW

Українські сили атакують поблизу Пойми (11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро) і Піщанівки (15 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро).

Успіхи ЗСУ на Херсонщині

Згідно з проаналізованими даними фахівців Інституту вивчення війни (ISW), українські війська продовжили більш масштабні, ніж зазвичай, операції на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонській області.

У звіті йдеться про те, що російські "воєнкори" стверджували: українські сили провели безуспішні атаки з центру Кринок (30 км на північний схід від Херсона, 2 км від річки Дніпро і приблизно 3,6 км на північ від траси Е-58).

А також вони повідомляли, що українські сили атакують поблизу Пойми (11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро) і Піщанівки (15 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро).

Крім того, ці так звані "воєнкори" стверджують, що російські війська перешкоджали українським силам проводити евакуацію поранених і розгортати додатковий персонал на східному березі біля Антонівського автомобільного мосту.

Керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що українські війська відтісняють російські сили на відстань від трьох до восьми кілометрів від східного берега Дніпра в Херсонській області.

Географічні масштаби цих описаних зусиль значно більші, ніж ті, про які свідчать наявні на даний момент докази, отримані із відкритих джерел, – зазначають в огляді.

Експерти вказують на те, що російські війська здійснили підтверджене просування в утримуваному Україною районі на східному березі Херсонської області на тлі триваючих операцій проти українських позицій на східному березі 15 листопада.

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська просунулися до Кринок.

У той же час російські "воєнкори" стверджують, що окупанти контратакували і змусили українські війська відступити з деяких районів на південь від Кринок, поблизу Козачі Лагері (23 км на північний схід від Херсона і 2 км від Дніпра), а також поблизу Антонівського мосту.

Але, зазначають аналітики, ISW не може підтвердити ці заяви.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська, ймовірно, розробили план ліквідації українських позицій на східному березі, сформувавши три тактичні групи.

Російські війська планують задіяти дві групи для обходу дороги Олешки-Нова Каховка та району Кринки з боку Корсунки (45 км на північний схід від Херсона та 1 км від Дніпра) та Козачої Лагері, тоді як третя група атакуватиме на південь від Кринок та просуватиметься на північ.

Яка ситуація на лівобережжі Херсонщини

За проаналізованими даними експертів, українські війська 12 листопада досягли незначних успіхів на східному (лівому) березі Херсонської області на тлі триваючих наземних операцій.

Геолокаційні кадри, опубліковані 12 листопада, показують, що українські сили зробили незначне просування вглиб селища Кринки (30 км на північний схід від Херсона і 2 км від річки Дніпро).

Російські "воєнкори" продовжували стверджувати, що російські війська намагалися і не змогли витіснити українські війська з Кринок, і що українські війська проводять наступальні операції поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро), Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро) і Підстепного (17 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро).

Також вони стверджували, що українські сили перекинули додатковий особовий склад у район Кринки, і що українські сили мають намір перерізати російські логістичні лінії та завдати удару по інфраструктурі, що з'єднує лінію російського фронту з тиловими районами в окупованому Криму, Херсонській та Запорізькій областях, – зазначають аналітики.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?