2700 дронів на місяць. Росія масштабувала виробництво шахедів — ГУР
Категорія
Світ
Дата публікації

2700 дронів на місяць. Росія масштабувала виробництво шахедів — ГУР

шахед
Джерело:  Forbes Україна

Росія на місяць виробляє понад 5000 далекобійних дронів, половина з яких є справжніми «Шахедами», інша половина — імітаторами. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони.

Головні тези:

  • Росія на місяць виробляє близько 2700 шахедів та 2500 імітаторів дронів.
  • Дрони-імітатори використовуються для збільшення навантаження на українську ППО та розвідувальних цілей.
  • З початку 2025 року Росія вже запустила майже 13 тисяч дронів типу «Шахед» та їхні імітатори проти України.

Росія масштабувала виробництво шахедів

Станом на кінець травня 2025-го темпи виробництва Росією «Shahed-136/Герань-2» становлять близько 2700 дронів на місяць, йдеться у відповіді пресслужби ГУР.

Темпи виробництва імітаторів ударних БПЛА типу «Гербера» — близько 2500 одиниць.

Нова оцінка темпів виробництва Росією «Шахедів» свідчить про п’ятикратне зростання у порівнянні з літом 2024-го.

У серпні минулого року співрозмовник Forbes Ukraine у розвідці оцінював темпи виробництва «Шахедів» у 500 дронів на місяць. У грудні 2024-го темпи могли зрости до 2000 БПЛА на місяць, припускав Defense Express.

Дрони-імітатори Росія почала застосовувати проти України разом зі справжніми «Шахедами» з осені 2024 року. Як правило, БПЛА типу «Гербера» зроблені з дешевих матеріалів, не мають бойової частини або несуть невеликий заряд. Дрони-імітатори можуть використовуватися насамперед для збільшення навантаження на українську ППО та для розвідувальних цілей.

Росія наростила дроновий терор від початку 2025-го. З січня по травень ворог запустив по Україні майже 13 тис «Шахедів» та їхніх імітаторів, за підрахунком Forbes Ukraine.

Темпи атак мали циклічність: місяць — близько 2500 дронів, два місяці — близько 4 тис, знову місяць — 2500 одиниць, місяць — 4 тис.

«Шахеди» у версії 2025-го мають кілька змін. Зросла кількість китайських електронних елементів у навігаційних системах та зменшилась кількість західних. Дрони стали стійкішими до засобів РЕБ, можливе розвʼязання цієї проблеми — турелі зі штучним інтелектом.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?