8 місяців війни та Ставка Головнокомандувача – головне зі звернення Зеленського
Категорія
Україна
Дата публікації

8 місяців війни та Ставка Головнокомандувача – головне зі звернення Зеленського

8 місяців війни та Ставка Головнокомандувача – головне зі звернення Зеленського
Джерело:  online.ua

Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні розповів про 8 місяців повномасштабної війни, засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, парламентський саміт Кримської платформи та про день ООН.

Джерело: звернення Зеленського

Про 8 місяців повномасштабної війни

Сьогодні рівно вісім місяців повномасштабної війни. Чого досягнуто за цей час? Ми відстояли незалежність нашої держави, і Росії цього вже не змінити. Крок за кроком звільняємо українську землю. Зараз звучать Донбас, Харківщина, Херсонщина. Але звучатимуть і Запорізька область, і Крим. Настане час, і вся Україна буде вільною.

Україна ламає так звану другу армію світу, і відтепер Росія буде тільки прохачкою. Щось там випрошує в Ірані, щось намагається вичавити із західних держав, придумуючи різні нісенітниці про Україну, залякуючи, обманюючи... Ніколи більше Росія не буде суб’єктом, який може щось комусь диктувати. Немає більше в неї потенціалу, щоб диктувати. Світ це бачить. Російський потенціал розтрачується зараз на це божевілля – на війну проти нашої держави і всього вільного світу.

Був газовий вплив – немає. Був військовий вплив – випарується. Була політична вага – тепер ізоляція, що постійно збільшується. Були ідеологічні амбіції – тепер тільки огида.

24 лютого в Кремлі про це й подумати не могли, хоча варто було. Але зараз, 24 жовтня, немає вже такого російського посадовця й пропагандиста, який не розумів би, куди все це для них рухається. Вони давно почали згадувати 1917 рік. Відчуття провалу у Росії дедалі сильніше.

Але, усвідомлюючи все це, ми не маємо права розслаблятися. Нам ще треба пройти шлях до української перемоги. Це важкий шлях. Пройти цю зиму, яка буде найскладнішою в нашій історії. Зробити необхідну частину роботи восени, взимку й навесні, щоб мати потрібні державі результати. Втримати максимальну мобілізованість наших партнерів заради боротьби за свободу й не дозволити нашому спільному ворогу розколоти глобальну продемократичну коаліцію. Цим ми й займаємося, ми всі – українці, європейці, всі люди світу, які цінують свободу.

Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача

Допомагаємо активним діям наших воїнів на передовій, забезпечуємо їх усім необхідним, посилюємо захист інфраструктурних об’єктів, налагоджуємо оборону проти ракетної й дронової загрози. Доповідали військові, розвідка, представники уряду. Окремо й дуже детально займаємося системою територіальної оборони.

Президент звернувся до народу Ізраїлю

Звернувся сьогодні до народу Ізраїлю у межах Конференції з питань демократії, що організована виданням «Га-Арец». Це дуже вагоме медіа – найстаріша газета Ізраїлю. Представив там український погляд на зближення між Росією та Іраном, на те, чому стало можливим це зближення і які загрози це створює нашим народам. Закликав Ізраїль приєднатися до інших демократичних країн, які вже надають підтримку Україні.

Кримська платформа та відбудова України

Готуємося до дуже важливих завтрашніх подій. Перше – це парламентський саміт Кримської платформи. Десятки держав-партнерів, сотні політиків і громадських діячів. Це буде ще один наш крок у підготовці до деокупації Криму.

Друга подія – це саміт у Німеччині, присвячений відбудові України. Робимо все, щоб отримати необхідні ресурси для відновлення нашої країни вже зараз, для розвитку соціальної та економічної сфери вже зараз. І я щиро дякую всім нашим партнерам, які підтримують Україну в цій роботі.

День ООН

Саме цього дня в 1945 році набрав чинності Статут ООН. Він був написаний і ухвалений не як щось ритуальне – це не порожня формальність. Це один із базових документів, який має працювати для підтримання миру й міжнародного правопорядку. Зокрема й цього ми досягаємо нашою боротьбою проти незаконної та неспровокованої російської збройної агресії. І я хочу зараз окремо подякувати пану Антоніу Гутеррішу, Генеральному секретарю ООН, за нашу співпрацю, за те, що він справді на захисті Статуту ООН та глобального миру.

Ми вже досягли хороших результатів разом – це і звільнення наших полонених, яких утримували в Росії, це й експортна зернова ініціатива, яка дає змогу зняти гостроту продовольчої кризи у світі, це й різнопланова співпраця у структурах ООН. Дякую за сприяння в усьому цьому! І вірю, що зможемо досягнути ще більшого.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Як іноземці можуть отримати громадянство України — алгоритм дій

МВС України
Як іноземці можуть отримати громадянство України — алгоритм дій

Державна міграційна служба розробила та впроваджує в своїй роботі алгоритм прийняття до громадянства України деяких категорій іноземців. Міністерство внутрішніх справ уже опублікувало алгоритм дій, який допоможе розібратися у цьому питанні.

Головні тези:

  • Військовослужбовці, які проходили службу за контрактом та мають певний стаж, мають можливість отримати громадянство України.
  • Іноземці, які надали допомогу військовим чи добровольцям під час АТО, також можуть отримати громадянство за встановленими умовами.

Алгоритм прийняття до громадянства України деяких категорій іноземців

Як набути громадянство України особі, яка має визначні заслуги перед Україною, або прийняття якої до громадянства України становить державний інтерес для України. Для цього необхідно:

  • Звернутися особисто до територіального підрозділу ДМС за місцем проживання.

  • Подати документи:

  • заяву про прийняття до громадянства України (за встановленою формою, формується в територіальному підрозділі ДМС, у 2 прим.);

  • подання на ім’я Президента України, центрального органу виконавчої влади України про те, що особа має визначні заслуги перед Україною, або про те, що прийняття до громадянства України становить державний інтерес для України (форма 21, 22)

  • національний паспорт з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку, з відміткою про законність проживання на території України (за наявності — посвідка на тимчасове або постійне проживання);

  • зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою, протягом двох років з моменту набуття громадянства України;

  • декларацію про відмову від іноземного громадянства (за встановленою формою);

  • 3 фотокартки 35х45 мм;

  • квитанцію про сплату державного мита в сумі 8 грн. 50 коп.

  • Під час подання заяви пред’являються оригінали документів.

  • Отримати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Після видання Указу Президента України про прийняття особи до громадянства України отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України та подати заяву для оформлення паспорта громадянина України.

Як набути громадянство України особі, яка проходить/проходила військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України

  1. особи, які проходять військову службу, — 3 роки безперервного проживання законних підставах з дня набрання чинності контрактом;

  2. особи, які проходили військову службу за контрактом, та звільнені з військової служби: 5 років безперервного проживання на законних підставах або перебування у шлюбі з громадянином України понад 2 роки.

    До уваги! Безперервність проживання не вимагається для осіб, які проходили військову службу за контрактом, та звільнені з військової служби за медичним висновком у зв’язку із непридатністю до проходження служби.

Потрібно звернутися особисто до територіального підрозділу ДМС за фактичним місцем проживання / перебування. Подати документи:

  • Заяву про прийняття до громадянства України (за встановленою формою, формується в територіальному підрозділі ДМС, у 2 прим.);

  • 3 фотокартки 35х45 мм;

  • декларацію про відмову від іноземного громадянства (за встановленою формою);

  • довідку про доходи;

  • квитанцію про сплату державного мита в сумі 8 грн. 50 коп;

У разі проходження служби подається:

  1. контракт про проходження служби та довідка з місця служби, військовий квиток, національний паспорт* з перекладом на українську мову та засвідченим в установленому порядку;

  2. зобов’язання про складання іспитів протягом двох років з моменту набуття громадянства України**.

У разі проходження служби та звільнення за медичним висновком у зв’язку з непридатністю до проходження служби подається довідка з місця служби про період проходження військової служби, засвідчена в установленому порядку копія наказу про звільнення з військової служби з підстав, передбачених підпунктом "б" пунктів 1 — 3 частини п’ятої статті 26 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу", засвідчена в установленому порядку копія висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби, військовий квиток, національний паспорт* з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку; сертифікати про складання іспитів.

Під час подання заяви пред’являються оригінали документів.

Отримати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Після видання Указу Президента України про прийняття особи до громадянства України отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України та подати заяву для оформлення паспорта громадянина України.

  1. громадяни Росії, Республіки Білорусь, Вірменії, Болівії, Куби, КНДР, Нікарагуа, Судану, Сирії, Зімбабве, Венесуели можуть подати національний паспорт, термін дії якого закінчився.

  2. Іноземці, які набули громадянство України під час дії воєнного стану в України і подали зобов’язання про складання іспитів та продовжують проходити військову службу за контрактом, складають іспити протягом двох років з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Як набути громадянство України особі, яка проходить/проходила військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України та нагороджена державною нагородою України

  • Звернутися особисто до територіального підрозділу ДМС за фактичним місцем проживання / перебування.

  • Подати документи:

  • Заяву про прийняття до громадянства України (за встановленою формою, формується в територіальному підрозділі ДМС, у 2 прим.);

  • 3 фотокартки 35х45 мм;

  • декларацію про відмову від іноземного громадянства особи (за встановленою формою);

  • квитанцію про сплату державного мита в сумі 8 грн. 50 коп;

У разі проходження служби подається: контракт про проходження служби та довідка з місця служби, військовий квиток, національний паспорт* з перекладом на українську мову засвідченим в установленому порядку, документ про нагородження державною нагородою;

зобов’язання про складання іспитів протягом двох років з моменту набуття громадянства України**;

У разі проходження служби та звільнення за медичним висновком у зв’язку з непридатністю до проходження служби подається: довідка з місця служби про період проходження військової служби, засвідчена в установленому порядку копія наказу про звільнення з військової служби з підстав, передбачених підпунктом "б" пунктів 1 — 3 частини п’ятої статті 26 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу", засвідчена в установленому порядку копія висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби, документ про нагородження державною нагородою, військовий квиток, національний паспорт* з перекладом на українську мову засвідченим в установленому порядку;

Під час подання заяви пред’являються оригінали документів.

Отримати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Після видання Указу Президента України про прийняття особи до громадянства України отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України та подати заяву для оформлення паспорта громадянина України.

  1. громадяни Росії, Республіки Білорусь, Вірменії, Болівії, Куби, КНДР, Нікарагуа, Судану, Сирії, Зімбабве, Венесуели можуть подати національний паспорт, термін дії якого закінчився.

  2. Іноземці, які набули громадянство України під час дії воєнного стану в України і подали зобов’язання про складання іспитів та продовжують проходити військову службу за контрактом, складають іспити протягом двох років з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Як набути громадянство України іноземцям із числа осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме іноземцями, які надавали інструкторську (стрілецьку, тактичну, та іншу) допомогу підрозділам ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань у зоні проведення АТО:

  • Звернутися особисто до територіального підрозділу ДМС за фактичним місцем проживання / перебування. Подати документи:

  • Заяву про прийняття до громадянства України (за встановленою формою, формується в територіальному підрозділі ДМС, у 2 прим.)

  • 3 фотокартки 35х45 мм.

  • декларацію про відмову від іноземного громадянства (за встановленою формою)

  • посвідку на тимчасове проживання

  • національний паспорт* з перекладом на українську мову засвідченим в установленому порядку

  • зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою протягом двох років з моменту набуття громадянства України

  • Квитанцію про сплату державного мита в сумі 8 грн. 50 коп.

  • Під час подання заяви пред’являються оригінали документів.

  • Отримати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Як набути громадянство України іноземцям із числа осіб, зазначених у частині двадцять четвертій статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме іноземцям, які в період дії воєнного стану в Україні надають/надавали стрілецьку, тактичну, радіотехнічну, вибухотехнічну, медичну та іншу допомогу підрозділам ЗСУ, Нацгвардії, у тому числі підрозділам територіальної оборони, добровольчих формувань територіальних громад, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій

Умови набуття громадянства України:

  • три роки безперервного проживання на законних підставах після отримання посвідки на тимчасове проживання.

  • Звернутися особисто до територіального підрозділу ДМС за фактичним місцем проживання / перебування. Подати документи:

  • Заяву про прийняття до громадянства України (за встановленою формою, формується в територіальному підрозділі ДМС, у 2 прим.)

  • 3 фотокартки 35х45 мм.

  • декларацію про відмову від іноземного громадянства (за встановленою формою)

  • посвідку на тимчасове проживання

  • національний паспорт* з перекладом на українську мову засвідченим в установленому порядку

  • сертифікати про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою

  • довідку про доходи

  • квитанцію про сплату державного мита в сумі 8 грн. 50 коп.

  • Під час подання заяви пред’являються оригінали документів

  • Отримати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Після видання Указу Президента України про прийняття особи до громадянства України отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України та подати заяву для оформлення паспорта громадянина України.

Громадяни Росії, Республіки Білорусь, Вірменії, Болівії, Куби, КНДР, Нікарагуа, Судану, Сирії, Зімбабве, Венесуели можуть подати національний паспорт, термін дії якого закінчився.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?