Аналітики авторитетного видання The Guardian здивували міжнародну спільноту своїм новими дослідженням. Їм вдалося підрахувати, що стихійні лиха у 2020 році завдали людству збитків на 150 мільярдів доларів. Лісові пожежі в Австралії, повені в Азії, сарана в Африці та атлантичні урагани – за словами експертів, страховий збиток від цих аномалій перевищив показник за 2019 рік. В першу чергу, йдеться про наслідки глобального потепління. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт ЗМІ та на доповідь благодійної організації "Christian Aid".
Окрім того, зазначається, що стихійні лиха також забрали життя щонайменше 3,5 тисячі людей і змусили понад 13,5 мільйона осіб залишити свої помешкання.
Як стверджують аналітики, саме 2020 рік поставив рекорд за кількістю ураганів у районі Атлантичного океану. Через них загинули щонайменше 400 людей, а збитки сягнули 41 мільярда доларів.
"П’ять найдорожчих екстремальних погодних явищ у 2020 році були пов’язані з незвичайно дощовим мусоном в Азії. Безпрецедентні лісові пожежі в Каліфорнії, Австралії і в сибірській глибинці Росії спалили рекордні території. Зокрема, вогонь знищив 20% австралійських лісів та десятки мільйонів диких тварин. Крім того, існують припущення, що світові доведеться зіткнутися з наростанням інтенсивності таких явищ через підвищення температури", — сказано в повідомленні.
За словами вчених, середні температури на планеті з кінця XIX століття зросли на 1,1 градуса за Цельсієм. Що важливо розуміти, суттєва частка зростання температур припадає на останні 50 років. Науковці припускають, що з найгіршими наслідками глобального потепління світу доведеться зіткнутися в найближчі десятиліття.Як повідомляв ONLINE.UA, виконавча директорка програми Організації Об’єднаних націй з питань довкілля Інгер Андерсен звернулася до усіх країн Карпатського регіону з неочікуваним та екстреним попередженням. Вона повідомила про серйозну загрозу через вирубку лісів та різку зміну клімату. Ця заява вперше пролунала під час зустрічі з представниками Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини та України.