Міжнародний астрономічний союз звернувся до Організації Об’єднаних Націй з приводу супутників компанії Starlink, які шкодять на орбіті спостереженню за космосом.
Джерело: Space.com
За словами журналіста Томаса Шильдкнехта, заступника директора Астрономічного інституту Бернського університету, займатиметься розглядом заяви Комітет ООН з використання космічного простору з мирною метою.
Астрономи закликають спільноту буквально захистити темряву нічного неба для спостережень задля науки та майбутніх досягнень у галузі. Очевидна користь від використання супутникових ланок на орбіті для світової економіки водночас ставить під загрозу розвиток астрономії.
Передбачається, що суперечка між космічними компаніями типу SpaceX, які хочуть вивести на орбіту тисячі апаратів, та астрономами перейде в юридичну площину. Комітет ООН планує розробити норми для регулювання орбітальними угрупуваннями.
Starlink заважає астрономам
Амбітний проєкт американського бізнесмена Ілона Маска натрапив на критику через те, що ланки апаратів, які регулярно обертаються над поверхнею планети, засвічують ділянки світлин астрономів.
Супутники роблять вкрай багато перешкод не тільки через видиме людським оком світло. Це також різноманітний шум в радіодіапазоні, інфрачервоному випромінюванні.
Поглиблює проблему все низька орбіта таких супутників, які проєкт Starlink спрямовує у чисельній кількості. У майбутньому ситуація буде погіршуватися все кардинальніше, рік за роком.
Паралельно зі стартапами Маска своїми аналогічними проєктами займаються вже в OneWeb, а також Blue Origin, яку заснував голова Amazon Джефф Безос. Утім, це тільки американські компанії. Водночас розвиваються космічні потужності в Китаї, Росії та інших державах, зокрема в Європі.
Читайте також:
Новий політ Starship від SpaceX закінчився аварією;
Tesla оголосила про продаж електрокарів за криптовалюту;
Представник Сенату звинуватив Ілона Маска у голоді в США;
SpaceX показала видовищне відео польоту Starship SN10 до вибуху;
Ілон Маск присвоїв собі титул Технокороля і видав перший указ.