Австралія оголосила про повну заборону використання штучного каменю для виробництва стільниць для кухонь і ванн. Ця альтернатива мармуру та граніту містить кристалічний кремнезем, що спричиняє смертельну хворобу.
Яку хворобу може викликати штучний камінь
Як зазначається, в Австралії тривала багаторічна кампанія щодо вимоги заборонити цей штучний матеріал.
Лікарі, профспілки та робітники відзначали, що серед людей, які беруть участь у його розрізанні та транспортуванні, почастішали випадки силікозу. Це прогресуюче захворювання, при якому відбувається незворотне ущільнення сполучної тканини легень та обмеження їхніх функцій.
Австралійська служба безпеки праці дослідила цю проблему і в своєму звіті зазначила, що в каменярів силікоз розвивається із "непропорційною" швидкістю, порівняно з працівниками інших галузей промисловості. Вік більшості недужих не перевищував 35 років.
За словами помічника секретаря Австралійської ради профспілок Ліама О’Браєна, рішення щодо заборони штучного каменя свідчить про те, що Австралія засвоїла урок з азбестом – для його заборони знадобилися десятиліття.
Випадки захворювання силікозом
Одним із каменярів, які захворіли на силікоз, є Кайл Гудвін із Квінсленда. У 2018 році в нього діагностували найважчу форму недуги. Чоловік не знав, що пил, який наповнює повітря в його майстерні, містить кристалічний кремнезем, що спричиняє смертельну хворобу.
У найбільшому американському дослідженні штучного каменю йдеться про те, що силікоз забрав життя кількох каменярів, переважно молодих латиноамериканців у Каліфорнії.
Як стверджує Шейфалі Ганді, доцентка медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, дослідження є "верхівкою айсберга" проблеми в США.
Більше по темі
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного