Президент США Джо Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів США. Про вилучення боєприпасів із запасів Міністерства оборони має бути оголошено 7 липня.
Джерело: The Washington Post
США пепедадуть Україні касетні боєприпаси
Рішення прийнято після кількох місяців внутрішніх дебатів щодо того, чи постачати спірні боєприпаси, які заборонені більшістю країн світу.
Касетна зброя вибухає в повітрі над ціллю, випускаючи від десятків до сотень менших суббоєприпасів на великій території.
Йдеться про артилерійський снаряд M864, вперше виготовлений у 1987 році, стріляється зі 155-мм гаубиць, наданих Україні Сполученими Штатами та іншими західними країнами.
Хоча Сполучені Штати використовували касетні боєприпаси в кожній великій війні, починаючи з Кореї, вважають, що нові боєприпаси не вироблялися роками.
За підрахунками Human Rights Watch, взятими зі звітів Міністерства оборони, на військових запасах залишається 4,7 мільйона касетних снарядів, ракет, ракет і бомб, що містять понад 500 мільйонів суббоєприпасів або бомб.
Використання касетних боєприпасів
Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує цивільним.
Сполучені Штати, Україна та Росія, яка вже широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи Сполучені Штати, не ратифікували конвенцію.
Сполучені Штати та інші західні донори відправили в Україну мільйони некасетних снарядів, але їх запаси закінчуються, а виробництво не встигає за попитом.
Росіяни використовують в три-чотири рази більше артилерійських снарядів різного калібру, ніж ми. І ми повинні економити, тому що ми не можемо так інтенсивно обстрілювати. Оскільки ці снаряди ефективні, — вони дозволять нам компенсувати цю різницю, - сказав міністр оборони України Олексій Резніков.
Читайте також:
США можуть схвалити передачу Україні касетних боєприпасів вже цього тижня
Правозахисники Human Rights Watch звинуватили Україну у використанні заборонених боєприпасів
США може передати касетні боєприпаси в наступному пакеті допомоги