Без опалення і з примусовою паспортизацією: як живе окупований Енергодар
Категорія
Україна
Дата публікації

Без опалення і з примусовою паспортизацією: як живе окупований Енергодар

Без опалення і з примусовою паспортизацією: як живе окупований Енергодар
Джерело:  online.ua

Енергодар вже понад рік перебуває у російській окупації. У місті залишилося близько 15 тисяч мешканців з понад 50 тисяч. Мер міста Дмитро Орлов розповів online.ua про життя в Енергодарі та настрої серед місцевих.

Джерело: ютуб-канал  online.ua

Яка зараз ситуація в Енергодарі

За словами мера міста, настрій людей в місті і тих, хто тимчасово виїхав на територію підконтрольну України є оптимістичним.

Всі чекають на контрнаступ України і на якомога скорішу деокупацію міста.

Проте загальна ситуація по місту складна. В Енергодарі залишається близько 15 тисяч мешканців, які не евакуювалися.

Вони знаходяться під шаленим тиском окупантів, їх примушують і паспорти отримувати, і примушують підписувати якісь договірні відносини з окупаційною адміністрацією, з підприємствами, які вони там настворювали, і це звичайно, що не додає оптимізму мешканцям, - каже Орлов.

Чи доступні в Енергодарі комунальні послуги

По комунальному сектору більш-менш ситуація контрольована, в місті є водо-і електрозабезпечення.

По теплу, на жаль, ситуація не така оптимістична. Не дали окупанти запустити хоча б один з енергоблоків Запорізької атомної станції для того, щоб централізовано забезпечувати теплом місто, як це було зазвичай всі п'ятдесят років роботи централізованої системи опалення в місті.

Окупанти завезли дизельні котельні, і намагалися за допомогою них забезпечувати тепловою енергією місто.

Тим не менш, 10-15 градусів було в оселях, завдяки роботі п'ятого та шостого енергоблоку в режимі зупинення. Це дало змогу підтримати мінімальні температурні параметри по системі опалення.

В Енергодарі є проблема з ліками

Велика проблема є з медикаментами. Вони, по-перше, коштують у п'ять-шість разів дорожче, аніж це було до окупаційним період. Якість також залишає бажати кращого.

Та сама історія з продуктами харчування, засобами гігієни.

За словами Дмитра Орлова, до міста звозять всі продукти, які не потрібні на території навіть тимчасово окупованого Криму. Це потрапляє на полиці магазинів і супермаркетів, де їх продають за космічними цінами.

Україна могла надавати гуманітарну допомогу місту до вересня 2022 року.

Ми фактично щодня відправляли автобуси, вантажівки з медичними препаратами, з ліками, і з продуктами харчування, засоби гігієни. З вересня окупанти заблокували повністю будь-які транспортне сполучення з гуманітарної допомогою. І це вплинуло на цінову категорію тих речей, які завозяться з Криму, і, на якість, на жаль.

Читайте також:

Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка Брикіна потрапила у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

Брикіна
Джерело:  Champion

Ангеліна Брикіна кваліфікувалась у фінал чемпіонату світу з лижної акробатики, який відбувається у швейцарському Енгадіні.

Головні тези:

  • Ангеліна Брикіна пройшла до фіналу ЧС-2025 з лижної акробатики, показавши вражаючі навички та високий результат за перший стрибок.
  • Оксана Яцюк також взяла участь у змаганні, однак не змогла увійти до фінальної частини, посівши 14-те місце. 

Брикіна кваліфікувалася у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

За свій перший стрибок українка отримала 82.21 бали, що дозволило їй посісти дев'яте місце. Інша наша представниця, Оксана Яцюк, отримала 71.81 бал.

Другим стрибком спортсменки не змогли покращити свої результати, тож до фінальної частини турніру пробилась лише Брикіна, а Яцюк стала 14-ю.

Зазначимо, що для 18-річної Оксани це перший чемпіонат світу на дорослому рівні.

Фінальний етап змагань відбудеться у неділю, 30 березня, о 15:00 за київським часом.

Напередодні українські лижні акробати стали срібними призерами чемпіонату світу в командних змаганнях.

Категорія
Світ
Дата публікації

Переможець лотереї EuroMillions зірвав джекпот у 250 млн євро

EuroMillions

Переможець останнього джекпоту панʼєвропейської лотереї EuroMillions виграв приз у розмірі 250 млн євро, що є рекордом для цього розіграшу.

Головні тези:

  • Переможець лотереї EuroMillions зірвав рекордний джекпот у 250 млн євро, що стало найбільшим виграшем в історії цього розіграшу.
  • За правилами лотереї, переможцю надано три роки на забирання грошового призу та можливість залишитися анонімним.
  • Лотерея EuroMillions відбувається кожного вівторка та п'ятниці в дев'яти країнах Європи, включаючи Австрію, де було виграно рекордні 250 млн євро.

Переможець EuroMillions зірвав рекордний джекпот

Про це організатори EuroMillions оголосили 29 березня.

Квиток, який виграв джекпот EuroMillions, розіграний 28 березня, був проданий в Австрії. Це вже двадцятий випадок, коли представник цієї країни виграє головний приз з моменту запуску лотереї у 2004 році, кажуть організатори.

Тепер у переможця є три роки, щоб з'явитися і забрати свої гроші. У EuroMillions не розкриватимуть інформацію про нього, якщо тільки це не зробить сам власник призу.

Рекорд найбільшого виграшу EuroMillions продовжує зростати протягом останніх років, оскільки правила дозволяють збільшувати максимальну суму джекпоту на 10 млн євро щоразу, коли хтось виграє максимальну суму.

Австрія стала місцем двох найбільших виграшів в історії: попередній рекордний приз у 240 мільйонів євро у грудні 2023 року також виграв представник цієї країни.

Тепер джекпот EuroMillions знову стартує з 17 мільйонів євро.

Розіграш EuroMillions відбувається кожного вівторка і п'ятниці в дев'яти країнах Європи. Для виграшу джекпоту власнику квитка потрібно вгадати сім чисел: п’ять звичайних і два "щасливі" (Lucky Star).

Розіграш джекпоту проводиться у дев'яти європейських країнах: Бельгія, Франція, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Ірландія, Австрія, Швейцарія та Люксембург.

У грудні 2022 року 165 жителів бельгійського села спільно виграли в лотерею EuroMillions понад 143 млн євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?