Безпілотники атакували російські Смоленськ та Сочі — відео
Категорія
Світ
Дата публікації

Безпілотники атакували російські Смоленськ та Сочі — відео

Безпілотники атакували російські Смоленськ та Сочі — відео
Джерело:  online.ua

1 жовтня над Смоленськом та Сочі РФ літали невідомі дрони. У Міноборони Росії заявили, що ППО збила чотири безпілотники.

Джерело:  місцеві Telegram-канали та Міноборони РФ

Дрони знову атакували РФ

Невідомі дрони літали над російським Смоленськом. Губернатор області заявив, що безпілотники намагались вдарити по авіаційному заводу у Смоленську.

Також дрони помітили у Сочі у Краснодарському краї РФ. У мережі пишуть, що дрон або його уламки впали у районі аеропорту, після чого там помітили дим. Росіяни заявляють, що в аеропорту Сочі затримують 14 рейсів.

З метою забезпечення безпеки в міжнародному аеропорту Сочі вводилося тимчасове обмеження польотів. Рейси, що прямували на курорт, були оперативно перенаправлені на запасні аеродроми. З 8:20 ранку аеропорт працює у звичайному режимі на прийом та випуск повітряних суден. У Сочі все штатно. Ситуація у місті спокійна, - написав мер міста.

При цьому у Шойгу пишуть про "відбиту атаку" дронів і традиційно звинувачують Україну. Міноборони РФ заявило, що збило три безпілотники у Смоленській області.

Що відомо про нещодавні атаки по території РФ

Нагадаємо, що 26 вересня губернатор регіону Роман Старовойт заявив, що у Курській області внаслідок атаки безпілотника без світла залишилися сім населених пунктів.

Він заявив, що вибуховий пристрій на електричну підстанцію скинув дрон. Водночас постраждалих немає.

У Міноборони РФ заявили, що в ніч на 26 вересня сили ППО нібито знищили 5 безпілотників у Курській області.

25 вересня ГУР повідомило, що дрон атакував аеродром "Халино" ("Курск-Восточный"). Удару завдано по приміщенню, де перебувало керівництво 14-го гвардійського винищувального авіаполку ім. Жданова.

Серед поранених або загиблих командир 14-го авіаполку, його заступник, група офіцерів-авіаторів, працівники аеродрому.

24 вересня безпілотник атакував адміністративну будівлю в центрі Курська. Ймовірно, це була будівля ФСБ. Пізніше Старовойт поінформував про скасовування Дня міста в Курську, що зазвичай відзначають у цей день.

Того ж дня дрон вдарив по нафтопереробному заводу біля місцевого аеродрому. Повідомлялося про 4 поранених.

Читайте також:

Категорія
Культура
Дата публікації

Український фільм "Ти — космос" переміг на фестивалі Hallucinations Collectives 2025

фільм

Українська стірчка режисера Павла Острікова "Ти — космос" перемогла у двох номінаціях французького фестивалю в Ліоні Hallucinations Collectives 2025, отримавши гран-прі конкурсу повнометражних фільмів та приз журі конкурсу повнометражних фільмів".

Головні тези:

  • Фільм “Ти — космос” виграв дві нагороди на фестивалі Hallucinations Collectives 2025 у Ліоні.
  • Стрічка розповідає історію українського далекобійника-відлюдника, який летить до чорної діри на вантажному космічному кораблі.
  • Прем'єра фільму відбулася на кінофестивалі у Торонто, він отримав нагороди на кінофестивалях у Страсбурзі, Трієсті, Парижі та інших.

"Ти — космос" став переможцем фестивалю Hallucinations Collectives 2025

Стрічку показали в межах кінофестивалю в Ліоні 19 квітня в місцевому кінотеатрі. Вона виборола дві нагороди — гран-прі конкурсу повнометражних фільмів та приз журі конкурсу повнометражних фільмів".

Кінофестиваль Hallucinations Collectives тривав з 15 по 21 квітня. Він має на меті відзначити фільми, які є дивними та незвичними, сміливими, тривожними, зокрема експериментальні роботи, дивні історії кохання, шкільний фільм жахів.

Науково-фантастична стрічка "Ти — космос" розповідає історію українського далекобійника-відлюдника Андрія Мельника, який летить до найближчої чорної діри на вантажному космічному кораблі два роки.

Але Земля вибухає і він залишається чи не єдиним живим у Всесвіті. Зв'язок із ним встановлює французька вчена Катрін, і вони вирішують летіти назустріч одне одному. Подорож триває три роки, під час неї мандрівники закохуються. Головною емоцією фільму є самотність, яка зближує головних героїв.

Головну роль далекобійника Андрія Мельника зіграв Володимир Кравчук, який нині є військовослужбовцем ЗСУ. А його партнером по екрану став робот Максим, якого озвучив Леонід Попадько, що теж зараз перебуває у лавах Збройних сил України.

Загалом дебютний повнометражний фільм Острікова знімали 7 років.

Дебют фільму відбувся цьогоріч на кінофестивалі у Торонто. Восени 2024 року стрічка здобула головну нагороду кінофестивалю в Страсбурзі — Golden Octopus. А також стала найкращою на фестивалі науково-фантастичного кіно Trieste Science+Fiction Festival. Крім того, вона отримала головні нагороди на науково-фантастичних кінофестивалях в Сіджасі, Трієсті, Парижі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?