4 травня в Лондоні, в кулуарах зустрічі глав МЗС країн G7, глава Держдепу США Ентоні Блінкен вперше провів переговори з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем. Вони обговорили агресію Росії проти України перед візитом Блінкена до Києва.
Джерело: сайт Європейської служби зовнішніх зв'язків.
У комюніке ЄЗС уточнюється, що переговори Блінкена і Борреля були присвячені питанням стягування російських військ до українських кордонів, а також агресивним діям Росії проти держав-членів і громадян ЄС.
"Вони обговорили відносини з Росією в світлі недавнього нарощування російської військової потужності в незаконно анексованому Криму та на кордоні з Україною, здоров'я Олексія Навального, а також дій Росії проти держав-членів ЄС і санкцій проти громадян ЄС", - повідомили в ЄЗС.
Крім того, Боррель і Блінкен обговорили ситуацію в Афганістані в світлі недавніх політичних рішень США, а також відносини з Китаєм. Високий представник також висловив стурбованість з приводу зростаючої нестабільності в Колумбії і необхідності просуватися вперед у здійсненні мирної угоди.
Блінкен їде в Україну - ключові питання і план переговорів
Блінкен приїде до Києва 5 травня. Він проведе переговори з президентом України Володимиром Зеленським, главою МЗС Дмитром Кулебою та іншими представниками української влади. У Держдепі США уточнили, що на порядку денному переговорів Блінкена з владою України будуть стояти наступні питання:
реформи і боротьба з корупцією;
вступ України в НАТО;
поставки в Україну американського озброєння.
Виконуючий обов'язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер уточнював, що в ході візиту до Києва Блінкен підтвердить підтримку України і закличе виконати велику роботу в боротьбі з корупцією.
"Блінкен підтвердить непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України, особливо перед лицем триваючої російської агресії. Він також буде сприяти подальшому прогресу в реформах України та боротьбі з корупцією. Має бути проробити велику і важку роботу, щоб забезпечити світле майбутнє для всіх українців", - розповів Рікер про план команди Байдена по Україні.
Блінкен, за словами Рікера, також нагадає владі України, що головною умовою для отримання Україною допомоги Вашингтона є ключові реформи і боротьба з корупцією. Помічник держсекретаря зазначає, що на порядку денному переговорів буде стояти і ситуація з нафтовою компанією Нафтогаз України, яка викликає стурбованість у керівництва США.
Читайте також: