Близько ста мігрантів намагалися прорвати польський кордон з боку Білорусі. Польська прикордонна служба у своєму Twitter-повідомленні називає біженців "агресивними іноземцями, доставленими до кордону білоруськими службами". Прем'єр Польщі називає ситуацію найбільш резонансною спробою дестабілізації Європи за третину століття.
Джерело: Twitter Польської прикордонної служби
"У суботу, 20 листопада, на ділянці, що охороняється прикордонною заставою в Черемчі, група з близько 100 дуже агресивних іноземців, доставлених до кордону білоруськими службами, намагалася прорватися до Польщі", - йдеться у повідомленні.
Прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецький охарактеризував ситуацію як "найбільшу спробу дестабілізувати Європу за останні 30 років".
"Лукашенко розпочав гібридну війну проти ЄС. Це найбільша спроба дестабілізувати Європу за останні 30 років. Польща не піддасться шантажу і зробить все, щоб захистити кордони ЄС. Польща, Литва, Латвія та Естонія потребують підтримки. Ми повинні разом захищати Європу", - зазначає Моравецький сьогодні у своєму Twitter.
Уряди Польщі, а також Литви та Латвії звинувачують білоруський режим у підігріванні міграційної кризи, яка накрила прикордонні країни через суттєве збільшення біженців з Близького Сходу, яке фіксують від весни цього року. Починаючи з травня, зважаючи на обмежувальні заходи в країнах Європи, нелегали намагаються потрапити в країни ЄС через Білорусь.
Зі свого боку білоруська сторона заявляє, що облаштувала для мігрантів точки обігріву та харчування і тисне на Євросоюз з метою рештою впустити біженців, які тікають з охоплених кризою та війною країн Близького Сходу. Свою лепту в загострення міграційної кризи внесло виведення американського контингенту з Афганістану і прихід до влади талібів після 20 років у підпіллі. США оголосили війну Аль-Каїді після терактів 11 вересня, а Афганістан назвали анклавом для переховування терористів.
На початку листопада до кордону з Польщею підійшли кілька тисяч мігрантів
Більшість із тих, хто всі ці 20 років співпрацював з американською адміністрацією, після відновлення статусу "Талібану", як носія влади, стали побоюватися за свої життя і масово виїжджають. Окрім афганців, велика кількість біженці на кордонах Білорусі сконцентрувалися також з таких країн, як Ірак та Сирія.
Ситуація особливо загострилась цього місяця, коли до кордону з Польщею з боку Білорусі підійшли кілька тисяч мігрантів, це відбулось у перший тиждень листопада. З того часу вони намагаються силою прорвати кордон у напрямку Польщі, кидаючи в прикордонників каміння, прикордонники у свою чергу застосовують порти мігрантів водомети та сльозогінний газ.
Читайте також:
Російські десантники загинули під час висадки у Білорусі
РФ несподівано почала перекидати своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею
Мігранти прорвались з Білорусі в Польщу