Близько сотні мігрантів намагалися прорватися через польський кордон
Категорія
Світ
Дата публікації

Близько сотні мігрантів намагалися прорватися через польський кордон

Близько сотні мігрантів намагалися прорватися через польський кордон
Джерело:  online.ua

Близько ста мігрантів намагалися прорвати польський кордон з боку Білорусі. Польська прикордонна служба у своєму Twitter-повідомленні називає біженців "агресивними іноземцями, доставленими до кордону білоруськими службами". Прем'єр Польщі називає ситуацію найбільш резонансною спробою дестабілізації Європи за третину століття.

Джерело: Twitter  Польської прикордонної служби

"У суботу, 20 листопада, на ділянці, що охороняється прикордонною заставою в Черемчі, група з близько 100 дуже агресивних іноземців, доставлених до кордону білоруськими службами, намагалася прорватися до Польщі", - йдеться у повідомленні.

Прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецький охарактеризував ситуацію як "найбільшу спробу дестабілізувати Європу за останні 30 років".

"Лукашенко розпочав гібридну війну проти ЄС. Це найбільша спроба дестабілізувати Європу за останні 30 років. Польща не піддасться шантажу і зробить все, щоб захистити кордони ЄС. Польща, Литва, Латвія та Естонія потребують підтримки. Ми повинні разом захищати Європу", - зазначає Моравецький сьогодні у своєму Twitter.

Уряди Польщі, а також Литви та Латвії звинувачують білоруський режим у підігріванні міграційної кризи, яка накрила прикордонні країни через суттєве збільшення біженців з Близького Сходу, яке фіксують від весни цього року. Починаючи з травня, зважаючи на обмежувальні заходи в країнах Європи, нелегали намагаються потрапити в країни ЄС через Білорусь.

Зі свого боку білоруська сторона заявляє, що облаштувала для мігрантів точки обігріву та харчування і тисне на Євросоюз з метою рештою впустити біженців, які тікають з охоплених кризою та війною країн Близького Сходу. Свою лепту в загострення міграційної кризи внесло виведення американського контингенту з Афганістану і прихід до влади талібів після 20 років у підпіллі. США оголосили війну Аль-Каїді після терактів 11 вересня, а Афганістан назвали анклавом для переховування терористів.

На початку листопада до кордону з Польщею підійшли кілька тисяч мігрантів

Більшість із тих, хто всі ці 20 років співпрацював з американською адміністрацією, після відновлення статусу "Талібану", як носія влади, стали побоюватися за свої життя і масово виїжджають. Окрім афганців, велика кількість біженці на кордонах Білорусі сконцентрувалися також з таких країн, як Ірак та Сирія.

Ситуація особливо загострилась цього місяця, коли до кордону з Польщею з боку Білорусі підійшли кілька тисяч мігрантів, це відбулось у перший тиждень листопада. З того часу вони намагаються силою прорвати кордон у напрямку Польщі, кидаючи в прикордонників каміння, прикордонники у свою чергу застосовують порти мігрантів водомети та сльозогінний газ.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Євросоюз попередив про жорстке рішення

В України нові проблеми через Угорщину
Джерело:  online.ua

Офіційний Брюссель уже розглядає сценарій відокремлення Молдови від України на шляху до вступу в Європейський союз. Головна причина полягає в тому, що

команда угорського лідера Віктора Орбана чинить спротив переговорам з Києвом.

Головні тези:

  • Угорщина висунула багато пунктів для переговорів, і Україна готова виконати їх усі, але для Будапешта і цього мало.
  • Молдова має всі шанси стати членом ЄС до 2029 року.

В України нові проблеми через Угорщину

З попередженням з цього приводу виступила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос, повідомляє Europa Libera Moldova.

Як зазначила вона, наразі більше "не може виключити відокремлення" двох країн на шляху до членства в ЄС.

Ба більше, вказано, що це рішення можуть ухвалити вже в червні, коли будуть обговорюватися нові кроки щодо розширення блоку.

Ми вже обговорюємо з державами-членами, що робити, бо жодна держава-член не виступає проти відкриття першого кластера Молдовою.

Марта Кос нагадала, що наразі лише Угорщина виступає проти приєднання України до ЄС.

Що важливо розуміти, Молдова та Україна досі разом просувалися в процесі вступу до ЄС, і їх розглядали як тандем.

На цьому тлі Кос озвучила прогноз, що Молдова може стати членом ЄС до кінця її мандата, у 2029 році.

За словами єврокомісарки, головна проблема полягає в тому, що Угорщина політизує процес вступу України.

Україна зробила достатньо, я можу сказати це з власного досвіду, оскільки сприяла діалогу між Угорщиною та Україною, — додала вона.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?