Британія не дозволила Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по Курщині
Категорія
Політика
Дата публікації

Британія не дозволила Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по Курщині

Українські Storm Shadow
Джерело:  The Telegraph

Велика Британія відмовилась надавати Україні дозвіл на удари ракетами Storm Shadow по об'єктах і цілях злочинної армії РФ у Курській області. 

Головні тези:

  • Британія не надала Україні дозволу на використання ракет Storm Shadow для нанесення ударів по об'єктах злочинної армії РФ у Курській області.
  • Позиція Британії щодо цього питання залишається незмінною, не дозволяючи Україні використовувати ракети з дальністю ураження до 250 км для боїв на території РФ.
  • Президент Володимир Зеленський намагався переконати Британію в знятті обмежень на удари ракетами Storm Shadow по території РФ, але до цього не дійшло.
  • Британія не може надати такий дозвіл самостійно, оскільки виробляє ракети Storm Shadow спільно з Францією, яка також повинна погодити використання ракет Україною.
  • Україна також звернулася до США з проханням дозволити використання ракет ATACMS для наступу на Курську область, але наразі отримала відмову.

Що відомо про позицію Британії щодо дозволу Україні бити Storm Shadow по РФ

За інформацією журналістів із посиланням на співрозмовника з британського уряду, жодних змін в позиції країни щодо дозволу Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території Росії не відбулось.

У матеріалі видання зазначається, що ракети з дальністю ураження до 250 км дозволили б Україні завдавати ударів по аеродромах і логістичних центрах злочинної армії РФ, які використовуються російськими окупантами для протидії наступу ЗСУ на Курщині.

Автори публікації підкреслюють, що минулого місяця президент Володимир Зеленський під час візиту до Великої Британії переконував прем’єр-міністра Кіра Стармера щодо зняття обмежень на удари ракетами Storm Shadow по території РФ.

За словами командира британських танкових військ у відставці Гаміша де Бреттона-Гордона, ракети Storm Shadow могли б знищити залізничні вузли і ключові дороги, що ведуть до Курська та будь-які аеродроми у радіусі 100 км.

Британія відмовила Україні у дозволі на удари Storm Shadow по Курщині
Винищувач ПС ЗСУ МіГ-29

На його переконання, такий дозвіл продемонстрував би рішучість Заходу у підтримці України.

Чому Британія не може надати Україні дозвіл на удари Storm Shadow по РФ

Однак Велика Британія не може одноосібно надати Україні такий дозвіл, оскільки виробляє ракети Storm Shadow спільно з Францією.

Отже Франція також має надати Україні такий дозвіл разом із Британією.

Крім того, Україна звернулася до США з проханням дозволити використання ракет дальнього радіусу дії ATACMS для наступу на Курську область, але поки що отримала відмову.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Путіна немає іншого вибору. Як диктатор відповість на ультиматум Трампа

Путін
Джерело:  The Hill

Російський диктатор Володимир Путін розглядає майбутню зустріч з американським лідером Дональдом Трампом як можливість вийти з міжнародної ізоляції та реабілітувати свій імідж на світовій арені. Найімовірніше, що у мирних перемовинах щодо завершення війни проти України він наразі не зацікавлений.

Головні тези:

  • Існує ризик того, що Путін спробує нав'язати Трампу свої умови завершення війни.
  • Підхід нового президента США відрізняється від стратегії команди Джо Байдена щодо України.

Для чого Путіну потрібна зустріч з Трампом

Як вважає асоційований науковий співробітник Товариства Генрі Джексона, Лондонського аналітичного центру Девід Кириченко, нелегітимний глава Кремля більше стурбований власним політичним становищем, а не ходом війни та її завершенням.

Наразі Путін розраховує на те, що гучна зустріч з очільником Білого дому допоможе йому зміцнити позиції як усередині Росії, так і за її межами.

У Путіна немає іншого вибору, окрім як умиротворити Трампа. При цьому, оскільки економіка Росії балансує на межі економічного краху, він діє обережно, щоб не провокувати Трампа, який вже натякнув на можливість посилення санкцій проти Росії.

Офіційна Москва не планує вести перемовини про завершення війни безпосередньо з Україною.

Це не насторожує нового президента США, який хоче виступити ключовою фігурою у цьому процесі й не надто звертає увагу на те, якою буде роль Києва.

Підхід Трампа відрізняється від підходу Байдена

Як відомо, колишній очільник Білого дому Джо Байдена багато разів публічно наполягав на принципі "Нічого про Україну без України".

Однак новий президент США налаштований діяти, орієнтуючись на свої ж пріоритети і політичні цілі.

На цьому тлі російський диктатор розцінює прагнення Трампа до угоди як можливість наполягати на умовах, вигідних для Росії.

Однак такий розвиток подій може нашкодити Україні та її територіальним інтересам.

Перш за все, Путін жадає прямого саміту зі США, виключаючи Україну, щоб зміцнити свій наратив про Росію як про світову наддержаву. Такі переговори покладуть кінець його ізоляції, підтвердять його домагання на сферу впливу України і задовольнять його бажання проєктувати Росію як імперіалістичну державу, — попереджає Кириченко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?