Чи можливо в Україні побудувати підземні електропідстанції — відповідь Укренерго
Категорія
Економіка
Дата публікації

Чи можливо в Україні побудувати підземні електропідстанції — відповідь Укренерго

Підземний тонель

За словами керівника Офісу ідентифікації та протидії загрозам об'єктам критичної інфраструктури НЕК "Укренерго" Сергія Назаренка, наразі будівництво підземних електропідстанцій в Україні з метою захисту цих об'єктів критичної інфраструктури малоймовірне через складність і високу вартість таких проєктів.

Головні тези:

  • Побудова підземних електропідстанцій в Україні є малоймовірною через складність, високу вартість та технічні проблеми.
  • В Україні не розглядають будівництво підземних електропідстанцій через економічні та технологічні обмеження.
  • Підземні електропідстанції потребують використання дорогого обладнання на основі елегазу, що робить їх вартість надто високою.
  • Ремонт підземних об'єктів в разі пошкодження є складним і практично неможливим, що робить такі проекти ще більш ризикованими.
  • Завдяки проведенню ремонтів на пошкоджених об'єктах енергетичної інфраструктури в Україні поступово скорочується тривалість відключень світла.

Чому в Україні не розглядають будівництво підземних електропідстанцій

Думаю, нам рано ще закопувати нашу енергосистему під землю. Вона ще попрацює. Так, це робиться в деяких країнах, наприклад, у Японії, але там це пов'язано з дефіцитом місця. У нашому випадку через вартість, час та технічні проблеми такі рішення є досить проблематичними, особливо у короткостроковій перспективі, — пояснює Назаренко.

Він зазначив, що для роботи такі підземні електропідстанції потребуть використання спеціального обладнання, серед іншого — технологій на основі елегазу, що суттєво підвищує вартість їхнього використання.

В Укренерго вважають недоцільним будівництво підземних електростанцій в Україні
Підземний об’єкт

Будівництво підземної підстанції у кілька разів дорожче, ніж наземної, навіть без урахування систем захисту. Елегазові технології, які необхідні для таких об’єктів, є дуже дорогими, — зазначає представник НЕК “Укренерго”.

Окрім цього, Назаренко звернув увагу на складнощі у відновленні підземних об’єктів у разі їх пошкодження високоточною зброєю. У таких ситуаціях ремонт є фактично неможливим, що робить такі проєкти ще більш ризикованими.

Що відомо про скорочення графіків відключень світла в Україні

За словами заступника глави Міненерго Миколи Колісника в ефірі телемарафону, завдяки проведенню ремонтів на пошкоджених внаслідок атак злочинної армії РФ об’єктах енергетичної інфраструктури в Україні поступово скорочується тривалість відключень світла.

Ми можемо бачити стан за рахунок тих черг і графіків, які застосовуються. За результатом ефективних і постійних ремонтів, які наразі відбуваються, ми бачимо, що графіки поступово скорочуються. Єдине, що залишається — це постійний ризик обстрілів обʼєктів енергетичної інфраструктури, — зазначає Колісник.

За його словами, причиною обмежень подачі електроенергії для українських споживачів наразі є виключно атаки злочинної армії РФ по об’єктах критичної енергоінфраструктури.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?