Денісова повідомила невтішні новини про українських політв'язнів
Категорія
Україна
Дата публікації

Денісова повідомила невтішні новини про українських політв'язнів

Денісова повідомила невтішні новини про українських політв'язнів
Джерело:  online.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про неприпустимі умови утримання українських політв'язнів в Росії. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сторінку посадовиці у Facebook.

За її словами, із жорстким ставленням зіткнулися Олег Приходько, Інвер Бекіров, Арсен Джеппаров, Наріман Мемедемінов, Рефат Алімов, Енвер Сейтосманова, Узеір Абдуллаєв.

"Кримському активісту Олегу Приходьку, який незаконно тримається у СІЗО Севастополя, працівники "правоохоронних органів" відмовляють у проведенні побачення з родичами та священником, архієпископом Климентом", - зазначила уповноважена.

Окрім того, зазначені вище в'язні в СІЗО-4 та СІЗО-2 Ростовської області скаржаться на погане освітлення в камерах, відсутність примусової вентиляції, недотримання температурного режиму, санітарно-гігєнічних норм.

"Мемедемінов скаржиться на постійний біль в шлунку і проблеми з травленням. У Інвера Бекірова постійний підвищений артеріальний тиск, що може привести до фатальних наслідків для його життя. Медична допомога громадянам України адміністрацією пенітенціарних установ не забезпечується", - підкреслила Денісова.

Вона вже звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової із жорсткими вимогами щодо дотримання прав українців. Вона вимагає забезпечити їх медичними послугами, поліпшити умови утримання.

Як повідомляв ONLINE.UA, у понеділок, 10 лютого, до президента Володимира Зеленського з особистим закликом звернувся політв'язень Іван Яцкін. Російська влада заарештувала його, звинувативши у шпигунстві, а той просить українського лідера внести його ім'я у списки на обмін.

Категорія
Політика
Дата публікації

Чи зможе Трампа зупинити війну протягом 24 годин — прогноз WP

Трамп
Джерело:  The Washington Post

Як зазначає видання The Washington Post, Дональд Трамп повертається до влади у період, коли ситуація на міжнародній арені стала ще небезпечнішою. На цьому тлі реалізувати його амбітні плани, зокрема й щодо України, буде майже неможливо.

Головні тези:

  • Вкрай малоймовірно, що Трамп зупинить війну Росії проти України протягом 24 годин.
  • Новий президент США може переглянути відносини з НАТО.
  • Спроби Трампа стримати Росію шляхом відновлення особистої дипломатії можуть стати складним завданням через довгострокові цілі Путіна.

Журналісти звертають увагу на те, що Дональд Трамп зіткнеться з багатьма викликами.

Війна Росії проти України

На переконання редакції видання, цілком ймовірно майбутній президент США одразу опиниться під тиском в процесі пошуку оперативного рішення.

Його обіцянки "укласти мир за один день" викликають скептицизм, особливо на тлі максималістських вимог Росії.

Журналісти припускають, що славнозвісна обіцянка Трампа щодо завершення війни РФ проти України протягом 24 годин не є реалістичною.

Відносини з НАТО

Лідер республіканців, який критикував європейських членів НАТО за брак фінансування, тепер зіткнеться з більш обережним ставленням союзників.

За словами редакції видання, його друга каденція викликає занепокоєння щодо можливих змін у політиці США щодо альянсу.

Стримування Росії

Існує висока ймовірність того, що новий президент США може спробувати відновити особисту дипломатію з російським диктатором Володимиром Путіним.

Однак це завдання буде не надто простим, оскільки нелегітимний глава Кремля наразі сконцентрований на довгострокових цілях відновлення позицій Росії.

Ба більше, ні для кого не секрет, що Путін став менш поступливим на тлі локальних успіхів армії РФ у війні проти України.

Відносини з Китаєм і КНДР

На переконання журналістів, Сі Цзіньпін і Кім Чен Ин, які вже мають досвід взаємодії з Трампом, можуть створювати нові виклики, зважаючи на геополітичну напруженість.

Серед зовнішньополітичних аналітиків існує відчуття, що Трамп підходить до свого другого терміну краще підготовленим для виконання своїх зовнішньополітичних позицій, щоб покращити свою здатність формувати події в світі, але, мабуть, з меншим простором для пихатості.

Категорія
Світ
Дата публікації

Дуже дорога проблема. Що відомо про гучний конфлікт у НАТО

Британія
Джерело:  The Sunday Times

Як вдалося дізнатися журналістам, окремі члени Альянсу невдоволені станом протиповітряної оборони Великої Британії, адже вона майже не має засобів захисту від балістичних ракет.

Головні тези:

  • Засобів захисту від балістичних ракет в Британії практично немає.
  • Ця проблема, яку ніхто не поспішає вирішувати, спровокувала обурення серед членів НАТО.
  • Альянс рекомендує своїм членам збільшити витрати на розвиток систем протиповітряної оборони наземного базування.

Британія наразі є слабкою ланкою в НАТО

Як стверджують інсайдери журналістів в оборонному секторі Британії, в блоці більше не приховують своє обурення тим фактом, що Лондон не робить запланованого внеску в системи оборони для захисту Європи від ракетних атак далекого радіусу дії.

Ба більше, нещодавно стало відомо, що країна не має наземних засобів ППО для захисту критично важливої інфраструктури або населених пунктів від балістичних ракет.

Що важливо розуміти, у часи Холодної війни Британія готувалась до оборони від ударів ракет із ядерною боєголовкою, тому не надавала пріоритету іншим системам ППО.

Причина того, що Британія має дуже слабку протиповітряну оборону, полягає в тому, що протягом 30 років ніхто не думав, що вона нам потрібна, – виступив з заявою з цього приводу високопосадовець британського сектора оборони, який говорив на умовах анонімності.

Британія знаходиться у зоні ризику

Станом на сьогодні ні для кого не секрет, що країну можу атакувати з "будь-якого напрямку", якщо балістична ракета буде випущена з корабля, підводного човна або літака.

Через 15 років балістична ракета зможе уразити Британію з будь-якої точки світу. Але це дуже дорога проблема, щоб її вирішити, – заявив ще один інсайдер.

Варто звернути увагу на те, що цьогоріч Альянс у межах своїх рекомендацій країнам-членам збільшити витрати на оборону зробить наголос на розвитку систем протиповітряної оборони наземного базування (SBAD).

Що цікаво, на цьому тлі офіційний Лондон стурбований, що надмірна увага до ППО в межах колективної оборони НАТО може призвести до відволікання коштів від більш специфічних потреб Британії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?