Дрони атакували завод та арсенал ГРАУ у Новгородській області РФ — відео
Категорія
Події
Дата публікації

Дрони атакували завод та арсенал ГРАУ у Новгородській області РФ — відео

Дрони атакували завод та арсенал ГРАУ у Новгородській області РФ — відео
Джерело:  online.ua

Вночі 19 листопада безпілотники атакували завод у Бєлгородській області, а також арсенал Головного ракетно-артилерійського управління у Новгородській області.

Головні тези:

  • Безпілотники атакували завод у Бєлгородській області, який виготовляє грузові дрони для російської армії.
  • Дрони також атакували арсенал ГРАУ у Новгородській області, де зберігаються ракети, міни та інше озброєння.
  • Українські захисники разом з підрозділами Сил безпілотних систем ЗСУ атакували арсенал у Брянській області, наносячи серйозні удари по російській армії.
  • Атака на арсенал створила логістичні проблеми для окупантів та знизила їх наступальний потенціал.
  • Міноборони РФ спробувала спростувати інформацію про атаку, надавши фейкові дані про знищення українських безпілотників.

Що відомо про нову “бавовну” на території РФ

Як повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, у Бєлгородській області був атакований завод компанії ЕФКО.

Цей завод публічно робить харчову продукцію, але насправді також виготовляє грузові дрони, котрі використовує російська армія у воєнних цілях.

Також БПЛА атакували 13-й арсенал ГРАУ поблизу селища Котово у Новгородській області РФ, що орієнтовно за 680 км від кордону з Україною.

На 13-му арсеналі ГРАУ зберігаються снаряди для ствольної артилерії, міни для мінометів, ракети для РСЗВ "Град", "Смерч" та "Ураган", також ракети "Іскандер", кндрівські KN23, зенітні ракети до С-300,С-400, і боєприпаси для комплексу "Тор", — повідомив Коваленко.

Крім того, керівник ЦПД виклав у мережу відео з вибухом і пожежею у Воронезькій області РФ.

Що відомо про атаку на арсенал ГРАУ Міноборони РФ

Вночі 19 листопада у Брянській області РФ знову лунали гучні вибухи. Під потужним ударом українських захисників опинився 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управляння Міноборони РФ.

Після цього одразу спалахнула сильна пожежа, під час якої було пошкоджено артилерійські боєприпаси.

Генштаб ЗСУ офіційно підтвердив, що українські сили оборони спільно з підрозділами Сил безпілотних систем ЗСУ атакували арсенал, де зберігалися снаряди з Північної Кореї та інше озброєння.

Що важливо розуміти, атака на арсенал створила серйозні логістичні проблеми для російської армії та знизила наступальний потенціал окупантів

Міноборони РФ спочатку заявило про нібито знищення українських безпілотників над територією Брянської області.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ знищили понад 170 окупантів РФ та пункт управління БпЛА на Покровському напрямку

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися вглиб нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту. Від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Українські захисники невтомно відстоюють свою територію, знищуючи понад 170 окупантів і пункт управління БпЛА на Покровському напрямку.
  • Загалом було 198 бойових зіткнень, де ворог намагався прорвати оборону, але українські воїни невблаганно давали відсіч та завдали значних втрат противнику.
  • Результативні вогневі ураження, авіаційні удари та знищення ворожої техніки свідчать про готовність ЗСУ відстоювати свою країну від агресора.

Актуальна ситуація на фронті 29 березня

Оперативна інформація станом на 22.00 29.03.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

Окупанти завдали одного ракетного та 79 авіаційних ударів, застосувавши одну ракету та 135 КАБів. Крім цього, росіяни залучили для ураження близько тисячі дронів-камікадзе та здійснили понад чотири з половиною тисячі обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

  • На Харківському напрямку наші війська зупинили дві атаки противника в районі Вовчанська та у бік Кам’янки, дотепер триває одне боєзіткнення. Ворог завдав авіаційних ударів по населеному пункту Слатине.

  • На Куп’янському напрямку противник провів шість штурмів позицій наших оборонців у напрямку Піщаного, Петропавлівки та неподалік Загризового. Українські захисники зупинили п’ять ворожих атак, ще одне боєзіткнення досі триває.

  • На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники 23 рази атакували позиції українців поблизу Надії, Ямполівки, Колодязів, Торського, у напрямках Нового, Ольгівки та Новомихайлівки. До цього часу незавершеними залишаються ще п’ять боєзіткнень.

  • На Сіверському напрямку ворог здійснив три штурми позицій наших підрозділів поблизу Івано-Дар’ївки та Переїзного. Дві атаки вже зупинено нашими захисниками, досі триває один бій.

  • На Краматорському напрямку наразі зафіксовано 13 бойових зіткнень у напрямках Майського, Олександро-Шультиного, Предтечиного, Білої Гори, поблизу Часового Яру, Ступочок та Курдюмівки.

  • На Торецькому напрямку росіяни 18 разів атакували позиції сил оборони. Основні зусилля наступу окупанти зосередили неподалік Кримського, Торецька та у напрямку Диліївки. На даний час всі атаки відбито.

  • На Покровському напрямку загарбницькі підрозділи 73 рази намагалися прорвати нашу оборону у районах населених пунктів Новоторецьке, Пантелеймонівка, Олександропіль, Водяне Друге, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Удачне, Новосергіївка, Успенівка, Новоолександрівка, Срібне, Андріївка, а також у напрямку Котлярівки. Дотепер триває чотири боєзіткнення.

Ударів авіації зазнали населені пункти Олексієво-Дружківка, Олександропіль, Сухий Яр, Полтавка, Козацьке, Мирноград, Покровськ, Чунишине, Гришине, Новоолександрівка та Новопавлівка.

Противник зазнає значних втрат — сьогодні на цьому напрямку українські воїни знешкодили 193 окупантів, 174 з них — безповоротно.

Також знищено п’ять автомобілів, три антени управління БпЛА, мотоцикл, квадроцикл, гармату, міномет, станцію радіоелектронної боротьби, три термінали супутникового зв’язку, два генератори, розвідувальний безпілотний літальний апарат Supercam та пункт управління БпЛА. Також пошкоджено танк, автомобіль, два бліндажі та ворожу реактивну систему залпового вогню.

  • На Новопавлівському напрямку ворог 15 разів атакував поблизу Костянтинополя, Скудного та у напрямку Розливу. Наші оборонці успішно зупинили всі ворожі атаки. Ворог завдавав авіаційних ударів по населених пунктах Зелений Гай та Піддубне.

  • На Гуляйпільському напрямку противник здійснив дев’ять атак поблизу Привільного, Новосілки та у напрямку Новополя. Крім того, ворог завдавав авіаційних ударів по Гуляйполю, Новополю та Зеленому Полю.

  • На Оріхівському напрямку ворог двічі атакував позиції наших оборонців поблизу населених пунктів Кам’янське та Лобкове.

  • На Придніпровському напрямку ворог проводив дві наступальні дії у напрямках Садового та Придніпровського, успіху не мав.

  • В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України протягом доби відбили 31 атаку російських загарбників. Крім цього, ворог завдав 17 авіаційних ударів із застосуванням 22 керованих бомб, а також здійснив 254 артилерійських обстріли позицій наших військ та населених пунктів, зокрема вісім — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?