Екс-командувач армією США Петреус прогнозує вдалий наступ ЗСУ вже влітку
Категорія
Україна
Дата публікації

Екс-командувач армією США Петреус прогнозує вдалий наступ ЗСУ вже влітку

Екс-командувач армією США Петреус прогнозує вдалий наступ ЗСУ вже влітку
Джерело:  online.ua

На думку екс-командувача Центральним командуванням армії США Девіда Петреуса, українські військові вже влітку зможуть розпочати масштабний контрнаступ та відкинути злочинну російську армію ще далі, але це буде залежати від поставок озброєнь та стратегії.

Джерело: CNN

Що відомо про перспективи потужного контрнаступу ЗСУ 

Для успіху буде потрібна успішна загальновійськова війна - взаємодоповнюючий підхід, при якому кілька видів бойових одиниць підтримують один одного, - наголосив Петреус.

За його словами, цього літа українські сили зможуть перерізати сухопутний коридор до Криму.

Якщо перерізати його, то можна буде розпочати ізоляцію Криму, можна буде зменшити його як вузол матеріально-технічного забезпечення, а потім можна розділити російські сили. І тоді, якщо зруйнувати міст через Керченську протоку, то справді росіян ізолюють, - зазначає колишній американський військовий.

Петреус сказав, що якщо цей сценарій спрацює, у поєднанні зі зброєю великої дальності для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, на війні буде зовсім інша динаміка.
Якщо російські втрати продовжать накопичуватись, у якийсь момент Кремль повинен буде визнати, що ця війна нестійка на полі бою. І якщо світ продовжить посилювати економічний, фінансовий та експортний контроль, то ситуація стане ще більш нестійкою.

Екс-командувач США додав, що українські військові зможуть досягти таких загальновійськових ефектів, яких не досягли росіяни.

За словами очільника Держдепа США Ентоні Блінкена, від початку повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну окупаційна російська армія втратила близько 200 тис військових пораненими та вбитими.

Згідно з американськими джерелами, під час війни з Україною було вбито та поранено 200 тисяч росіян, - підкреслив Блінкен під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

Крім того, він нагадав, що понад мільйон жителів Росії залишили свою країну, бо не хочуть воювати. За минулий рік тисячі компаній заморозили свій бізнес у РФ, оскільки побоювалися шкоди репутації.

Погляньте, що Путін зробив зі своєю країною! - підкреслив Блінкен.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський пояснив позицію України щодо підписання угоди про надра зі США

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський подивиться текст угоди про корисні копалини після того, як його проаналізують юристи щодо наявності там законодавчих загроз. Про це голова держави повідомив під час свого брифінгу.

Головні тези:

  • Президент Зеленський планує проаналізувати угоду про надра зі США після її ретельної перевірки юристами.
  • Україна готова до компромісів, проте не буде приймати угоду, яка загрожує вступу до ЄС.
  • Зеленський наголосив, що Україна не підпише угоду про корисні копалини, якщо вона містить законодавчі загрози.

Зеленський висловив ставлення до угоди про надра зі США

Раніше фахівці заявили, що американський варіант угоди є "кроком назад".

Я ще не читав, а депутати вже все знають, що буде в угоді, — заявив Зеленський.

Також президент прокоментував "червоні лінії", які стосуються американсько-української угоди.

Якщо будуть якісь ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без будь-яких секретів з нашим суспільством‎.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський вважає, що головні компромісні аспекти (те, на що Україна готова піти) були окреслені в рамковій угоді.

Ми не будемо сприймати борги — це для мене абсолютно зрозумілі речі, я їх не бачу. Принаймні, ми говоримо про минуле. Якщо будуть якісь перспективи, нові пакети підтримки, тоді Сполучені Штати Америки, напевно, можуть ставити ті чи інші умови.

Президент Володимир Зеленський також запевнив, що Україна не підпише зі США угоду про надра, якщо вона буде загрожувати вступу нашої держави до ЄС.

Президент повідомив, що офіційно українська сторона отримала від США варіант угоди про корисні копалини сьогодні.

Офіційно, знов-таки, і це важливо, українська сторона, а саме Кабінет міністрів України, а саме мій офіс, ми офіційно сьогодні нотою отримали варіант або пропозиції США.

Він додав, що якийсь час назад варіант угоди отримала віцепрем'єрка Юлія Свириденко у двосторонньому контакті з міністром фінансів США Бессентом, але треба порівняти, чи це та сама угода.

Я їй поставив деякі запитання. Вона сказала — дуже складно коментувати, це зовсім інший документ, там багато всього, про що не йшлося, а також з'явилися деякі речі, які раніше сторони вже відкидали.

Він підкреслив, що необхідно отримати "конкретну рецензію юристів на найвищому рівні".

Нехай вони порівняють всі ці угоди, їх вже дуже багато, і я буду сприймати угоду, яку офіційно отримала наша сторона.

Водночас він запевнив, що Україна не підпише угоду, якщо вона буде загрожувати вступу до ЄС.

В Конституції України чітко зрозуміло, що наш курс — до ЄС… Є дуже важливі реформи, є відповідні кроки. Ніщо, що може загрожувати… вступу України до ЄС, не може бути сприйнято.

Він додав, що розгляне угоду, "коли там не буде відповідних законодавчих загроз".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?