Керівництво ФІФА може ввести автоматичну систему з визначення офсайдів вже на період проведення матчів Чемпіонату світу з футболу 2022 року.
Джерело: Sky Sports
За словами колишнього головного тренера ФК “Арсенал” (Лондон) та керівника відділу ФІФА з глобального розвитку Арсена Венгера, матчі, які заплановані у Катарі, будуть відстежуватися завдяки цій технології.
“Система автоматичного визначення офсайду, думаю, буде готова до 2022 року. Її особливість у тому, що сигнал йтиме до лайнсмена безпосередньо. У напівавтоматичній системі сигнал спочатку надходив до VAR, який вже потім сигналізував лайнсмену. Я наполягаю на автоматичній системі. Нині бувають ситуації, коли гравці довго чекають, аби зрозуміти, був офсайд чи ні. У середньому час очікування становить близько 70-ти секунд, іноді довше. Ситуацію дуже складно оцінити”, - наголосив спеціаліст.
Що відомо про Чемпіонат світу в Катарі
Згідно з офіційними планами футбольних організацій, його передбачають провести у період з 21 листопада до 18 грудня 2022 року.
Наразі у Європі триває груповий етап відбору до світового змагання з футболу. Українська збірна провела три двобої у своїй групі, однак всі вони завершилися з однаковим нейтральним рахунком - 1:1.
У матчі з Францією це може виглядати як досягнення, однак за такі результати проти інших збірних команду під тренерством Андрія Шевченка нещадно критикували.
Нещодавно у Катар здійснив офіційний візит президент Володимир Зеленський. Там він виступив з ініціативою допомогти в організації ЧС-2022.
“Хочу додати, що Україна має величезний досвід проведення масових заходів, спортивних змагань. Зокрема, у 2012 році ми приймали чемпіонат Європи з футболу, а у 2019 році в Києві відбувся фінальний матч Ліги чемпіонів серед клубних команд”, - резюмував політик.
Читайте також:
Зеленський запропонував Катару допомогти організувати ЧС-2022 з футболу;
Медіа дізналися про суперечки в узгодженні формату Євро-2020;
Окремі матчі України на Євро-2020 відкрили для вболівальників.