Франція та Німеччина підтримали Україну і висунули Путіну негайну вимогу
Категорія
Політика
Дата публікації

Франція та Німеччина підтримали Україну і висунули Путіну негайну вимогу

Франція та Німеччина підтримали Україну і висунули Путіну негайну вимогу
Джерело:  online.ua

Росія відмовилася пояснити свою небезпечну військову активність у кордонах з Україною - Москва проігнорувала екстрене засідання ОБСЄ, яке ініціював Київ. Франція і Німеччина обурені позицією глави Кремля Володимира Путіна. Вони звернулися до нього з нагальною вимогою.

Джерело: представництво ФРН в ОБСЄ

Команди канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона виступили зі спільною заявою після засідання ОБСЄ, на яке не з'явилася Росія. Вони заявили, що Україна цілком виправдано скликала представників держав-учасниць ОБСЄ та може розраховувати на їх повну підтримку. Франція і Німеччина вважають повідомлення Росії про те, що стягування військ нібито відбувається в межах військових навчань, недостатніми поясненнями. Вони вимагають, щоб Росія переглянула свій підхід і сумлінно виконувала військово-політичні зобов'язання щодо ОБСЄ.

"Німеччина і Франція хотіли б підтвердити свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми хотіли б закликати Росію використовувати механізми консультацій, передбачені в ОБСЄ і Віденський документ, з яким погодилася і Росія, і працювати конструктивно і в дусі Гельсінкі з ОБСЄ зацікавлені держави-учасники ", - йдеться в заяві Франції та Німеччини.

У свою чергу міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер вважає, що Росія повинна розповісти про переміщення військ поблизу кордонів України, якщо їй нема чого приховувати.

"Якщо Росії нема чого приховувати, то вона легко могла б пояснити, які війська, куди і з якою метою переміщаються", - написала Крамп-Карренбауер в Twitter.

Заява США на засіданні ОБСЄ

Відмова Росії пояснити в ОБСЄ свою військову активність у кордонів з Україною викликала в США занепокоєння і нагадала ситуацію 2014 року. Команда американського лідера Джо Байдена нагадала, що в 2014 році Росія також не надала детальну інформацію про свою незвичайну військову діяльність на кордоні України в відповідь на запит Києва відповідно до пункту 16 Віденського документа, а також відмовилася брати участь в засіданнях для відповіді на занепокоєння України.

"Ця триваюча провокаційна військова діяльність Росії знижує довіру і посилює напругу, а також викликає питання щодо намірів, особливо з огляду на історію подій з 2014 року", - відзначили в місії США в ОБСЄ.

Що відбувається на кордонах України

  • Росія раптово почала стягувати військових і зброю до кордонів України кілька тижнів тому під приводом військових навчань і тренувань. У Міноборони РФ не приховують, що в квітні російські військові проведуть понад 4 тисячі навчань, більшість з яких пройдуть в українських кордонів.

  • Головне управління розвідки Міністерства оборони України попередило, що Росія готується до дій, які повинні спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. На небезпечну ситуацію відреагували вже США, НАТО і країни ЄС.

  • Свою стурбованість, зокрема, висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. У німецькому Бундестазі засудили дії РФ, назвавши "вкрай небезпечними". Підтримку Україна також отримала від Канади і Великобританії.

  • Росія погрожує жорсткою відповіддю за допомогу Україні. Кремль попередив, що будь-який розгортання військ США і НАТО в Україні призведе до подальшого напруження біля кордонів Росії і змусить Росію піти на додаткові заходи для забезпечення власної безпеки. У Путіна також дали зрозуміти, що на російській території Москва буде робити те, що вважає за потрібне, і ніхто їй не може вказувати і щось забороняти.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?