Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш потрапив під шквал критики з боку західних дипломатів через те, що поїхав до диктатора Володимира Путіна на саміт БРІКС.
Головні тези:
Західні дипломати та політики висловили обурення діями генсека ООН.
Він може піти у відставку через неприйнятні рішення та зв'язки з диктаторам та військовим злочинцем Путіним.
Володимир Зеленський уже помстився генсеку ООН за його візит до Путіна.
Гутерріш своїми діями зіпсував репутацію ООН
За словами експосла США в Україні Вільяма Тейлора, йому наразі складно розуміти, чому генсек ООН вирішив поїхати в РФ.
Фактично та юридично нелегітимний президент РФ є військовим злочинцем, ордер на арешт якого уже давно видав МКС.
Скандальні дії генсека ООН також прокоментував колишній посол США в НАТО та спецуповноважений у справах України Курт Волкер.
Він озвучив припущення, що Гутерріш просто не хоче втрачати контакт з Путіним, щоб знати більше про його плани і наміри.
Попри це, Волкер не може пояснити, чому генсек ООН пропустив український Саміт миру, але знайшов час приїхати на БРІКС до Путіна.
Генсеку ООН загрожує відставка?
Обурення діями Гуттерріша також висловили європейські політики та дипломати — вони це зробили одними з перших.
З гучною заявою виступила депутатка Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.
Вона звернула увагу на те, що ООН під керівництвом Гутерріша "є ганебною та неефективною тінню своєї колишньої суті".
Що важливо розуміти, український лідер Володимир Зеленський відхилив візит генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до Києва через його участь в саміті БРІКС.
Московський суд зобов’язав російського інтернет-гіганта Яндекс приховати карти та зображення нафтопереробних заводів із результатів пошуку після серії атак українських безпілотників на паливну інфраструктуру Росії.
Головні тези:
Українські безпілотники атакують російські НПЗ, що має серйозні наслідки для паливної інфраструктури країни-агресорки.
Московський суд зобов’язав Яндекс приховати карти та зображення нафтопереробних заводів після серії атак дронів Сил оборони України.
Українські війська ведуть активні дії проти нафтогазових заводів в Росії, використовуючи безпілотники та інші засоби.
Кремль доклав зусиль до цензури Яндексу після введення санкцій за Заходом у зв’язку з конфліктом на Донбасі.
Яндекс приховає карти НПЗ Росії після українських атак
Яндекс знищить зображення нафтопереробних заводів, які зробили їх нібито «надзвичайно вразливими» для українських дронів-камікадзе
Як повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС, Яндексу було наказано очистити супутникові та картографічні зображення нафтового заводу, який став мішенню для ударів безпілотниками Збройних сил України.
Вимога з’явилася після того, як російські регулюючі органи подали позов, який виявив, що докладні зображення нафтових заводів країни легко доступні з Яндекса на сервісі, подібному до Google Maps.
Суд заявив, що технологія Яндекса «робить об'єкт надзвичайно вразливим для ворожої зброї».
Блокування є першим випадком, коли російський уряд наказав Яндексу видалити інформацію з загальнодоступних карт для підтримки своїх військових дій, повідомляє ТАСС. У Яндексі відмовилися від коментарів.
У судовій заяві йдеться, що це підприємство було атаковано Україною чотири рази, хоча в ньому не вказується назва заводу. У ньому сказано, що нафтопереробний завод працює «безперебійно для підтримки російської армії та флоту», і що публічний доступ до зображень «підриває національну обороноздатність».
The Telegraph зміг ідентифікувати кілька великих нафтогазових заводів у Росії, які, як повідомляється, стали ціллю українських військ за допомогою картографічних інструментів Яндекса. Супутникові зображення надають детальні зображення кількох основних об’єктів, а також панорамні знімки, зроблені дроном, і зображення вулиць.
Війна дронів: Україна відповіла на атаки Росії
Росія завдала хвилі ударів з повітря та безпілотників по енергосистемах Києва після вторгнення в Україну майже три роки тому. Війська РФ з початку війни знищили приблизно половину внутрішньої енергетичної інфраструктури України та спричинили повні відключення електроенергії.
Сили оборони України також бомбардували заводи з виробництва боєприпасів, використовуючи безпілотники-камікадзе, стріляли ракетами та здійснювали диверсії на російських залізницях, які перевозять паливо.
22 грудня десятки українських безпілотників атакували нафтобазу в Орловській області Росії, що стало другим великим ударом по об’єкту за цей місяць. У той час як Росія заявила про збиття 20 безпілотників, кадри в соцмережах показали, що сховище «Сталевий кінь» горить.
Минулого року Україна завдала шкоди заводам у Татарстані, які розташовані за понад 750 миль від кордону, та Санкт-Петербурзі.
Яндекс під санкціями Заходу
Яндекс був заснований як пошукова система в 1997 році, домінуючи на ринку інтернет-пошуку в Східній Європі та конкуруючи з Google. Часом технологічна компанія сперечалася проти вимог цензури Кремля, але пізніше російська держава отримала «золоту акцію» в бізнесі.
Після лістингу в США понад десять років тому його вартість досягла понад 30 млрд дол (24 млрд фунтів стерлінгів) у 2021 році.
Однак вторгнення Росії в Україну призвело до того, що технологічна компанія потрапила під згубні санкції з боку західних урядів, а Кремль різко посилив цензуру її пошукової системи та новинних продуктів.