Геній рекомендує: Ілон Маск розповів про 10 улюблених книг
Категорія
Культура
Дата публікації

Геній рекомендує: Ілон Маск розповів про 10 улюблених книг

Геній рекомендує: Ілон Маск розповів про 10 улюблених книг
Джерело:  24 канал

Весь світ уважно слідкує зя перемогами та поразками відомого бізнесмена на геніального винахідника Ілона Маска. Підприємець, інноватор, генеральний директор і головний інженер SpaceX та ідейний натхненник (Chief Product Architect) компаніі Tesla щоденно коментує резонансні події та ділиться із прихильнами своїми планами. Проте цього разу Ілон Маск нарешті зважився поділитися списком книг, які радить прочитати кожному. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".

  1. Джеймс Баррат. "Останній винахід людства"

Ні для кого не секрета, що головні захоплення Ілона Маска – розвиток штучного інтелекту і космос. На переконання винахідника, ШІ не повинен бути злим, щоб знищити людство – якщо штучний інтелект буде мати мету і людство просто буде стояти у нього на шляху, він знищить його як щось само собою зрозуміле, навіть не думаючи про це. Саме тому бізнесмен радить прочитати книгу про небезпеку штучно інтелекту. Автор розповідає про можливе найближче майбутнє і про катастрофічні наслідки впровадження ШІ, про які всі мовчать.

  1. Уолтер Айзексон. "Бенджамін Франклін. Біографія"

Це цікава книга про підприємця, який починав свою кар'єру з нуля. Варто звернути увагу на те, що Ілон Маск неодноразово захоплювався особистістю Франкліна в своїх інтерв'ю. Бізнесмен називає його видатним винахідником і своїм натхненником. Як відомо, саме Франклін одним з перших довів, що блискавка – це електрика і винайшов окуляри з двома різними оптичними лінзами.

  1. Наомі Орестес і Ерік Конвей. "Торговці сумнівами"

Книга, в якій два історики розповідають, як найбільші прибуткові галузі приховують шкоду тютюну, пестицидів і озонового шару. На думку Ілона Маска, сьогодні ми маємо справу зі стрімким розвитком штучного інтелекту, але катастрофічна небезпека зміни клімату замовчується.

  1. Дж. Р. Р. Толкін. "Володар кілець"

За словами відомого винахідника, Володар кілець вже більше 50 років є must-read для мільйонів читачів. Популярна історія в жанрі фентезі залишила неабиякий слід і в душі Маска. Він також нещодавно зізнався, що в юності бачив себе людиною, яка рятує світ. Саме тому книга йому так близька.

  1. Айзек Азімов, "Основи"

Трилогія "Основи" Азімова розповідає про падіння вигаданої Галактичної Імперії, яка складається з мільйонів планет, населених людьми. Ще в ранньому віці Маск цікавився науковою фантастикою. Безумовно, трилогія значно вплинула на розвиток кар'єри Ілона Маска.

  1. Дж. Гордон. "Конструкції, або чому не ламаються речі"

Відомий винахідник нещодавно зізнався, що не знав нічого про космос і ракетобудування. Саме ця книга стала для нього самовчителем. Автор неформально і дотепно пояснює, як діють могутні сили, які допомагають будинкам не розвалюватися, вантовим мостам не падати під вагою восьмиполосного автомобільного трафіку, а греблям стримувати тисячі тонн води.

  1. Роберт Хайнлайн. "Місяць – сувора пані"

Це надзвичайно цікава гауково-фантастична книга, яка розповідає антиутопічну історію про героїв, яких вигнали на Місяць: там вони побудували ліберальне суспільство, яке прагне знищити владу на Землі.

  1. Джон Д. Кларк. "Запалювання. Неформальна історія рідких ракетних видів палива"

Саме "Запалювання" Кларка надало Маску повне розуміння специфіки роботи ракет. Книга про принципи роботи ракетного палива і розвиток індустрії ракетобудування в 1960-х – 1970-х роках.

  1. Дуглас Адамс. "Автостопом галактикою"

Книга про суперкомп'ютер, який відповів на питання "У чому сенс життя?". Жанр: наукова фантастика. Цей твір Маск прочитав ще в ранньому віці, а пізніше, відправляючи свій Roadster в космос, він використав на демонстраційному екрані напис "Do not Panic!" – саме його було розміщено на обкладинці ранніх видань книги.

  1. Нік Бостром. "Штучний інтелект. Етапи. Загрози. стратегії"

Автор книги пояснює, в чому небезпека ШІ та що станеться, якщо він перевершить інтелект людини. Відповідь на це питання є саме в книзі Ніка Бострема.

Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно Пентагон шокував світ неочікуваною заявою про роботів.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Путіна різко змінили свою позицію щодо гарантій безпеки для України

Про що говорив Дмитрієв
Джерело:  Fox News

Представник російського диктатора Кирило Дмитрієв виступив з новою гучною заявою після переговорів у Білому домі. За його словами, деякі гарантії безпеки для України "можуть бути прийнятними".

Головні тези:

  • Нова позиція Кремля щодо безпеки для України є відступом від попередньої політики РФ.
  • Попри це Дмитрієв категорично відкинув вступ України до НАТО 

Про що говорив Дмитрієв

Дмитрієв почав цинічно брехати, що Україна завдала ударів по російських енергетичних об'єктах.

Попри це він додав, що перемовини з представником Дональда Трампа мали "позитивний результат".

За його словами, команда Путіна нібито наразі відкрита для гарантій безпеки для Києва.

Деякі гарантії безпеки в тій чи іншій формі можуть бути прийнятними, — заявив Кирило Дмитрієв, однак не пояснив, про що йдеться.

На цьому тлі він категорично відкинув вступ України до НАТО як "взагалі неможливий".

Американські журналісти звертають увагу на те, що нова заява представника Путіна є відходом від звичайної позиції Кремля.

Раніше російський диктатор стверджував, що мир буде можливий тільки у випадку "демілітаризації" України, в той час як глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва "категорично" виступає проти європейських військ, які діють як миротворці.

Категорія
Політика
Дата публікації

Пані посол США в Україні Брінк подає у відставку — інсайдери дізналися причину

Брінк
Джерело:  Financial Times

Згідно з даними Financial Times, пані посол США в Україні Бріджит Брінк вирішила звільнитися через серйозні політичні розбіжності з командою президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Команда президента США сумнівається у готовності дипломатки підтримувати нову стратегію щодо України.
  • Брінк завжди відстоювала інтереси України, але під тиском Білого дому частково змінила свою риторику.

Що відомо про відставку Брінк

Як вдалося дізнатися журналістам, американська дипломатка останнім часом стикалася з дедалі більшим тиском з боку адміністрації Трампа.

Команда президента США ставила під сумнів її готовність підтримувати нову стратегію Білого дому щодо України.

Що важливо розуміти, підхід республіканця суттєво відрізняється від курсу попередньої адміністрації Джо Байдена.

З заявою з цього приводу уже виступила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс.

Пані посол Брінк йде у відставку. Вона була послом там протягом трьох років — це тривалий час у зоні бойових дій, — офіційно підтвердила спікерка Держдепу.

За словами західних дипломатів, Брінк завжди відстоювала інтереси України як публічно, так і приватно з перших тижнів повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.

Проте вона не змогла витримати тиск з боку команди Дональда Трампа, тому вирішила піти у відставку.

Аналіз дописів Брінк у соціальній мережі X зафіксував суттєві зміни в її риториці після інавгурації Трампа 20 січня. За 75 днів до вступу нового президента на посаду вона 53 рази критично висловлювалася про Росію та війну в Україні, тоді як за 75 днів після цього опублікувала лише п'ять дописів зі згадками про Росію, в жодному з яких не покладала на неї провину за військові дії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?