На саміті Північноатлантичного альянсу в Брюсселі, який відбудеться 14 червня, лідери країн-членів блоку обговорять рішення саміту в Бухаресті 2008 року проти Грузії і України, але ніяких термінів в Альянсі оприлюднювати не збираються.
Джерело: заява генсека Альянсу Єнса Столтенберга перед самітом
Столтенберг анонсував, що за підсумками саміту не буде ніяких дат і конкретних заяв про членство України, на що розраховує українська влада.
"Ми підтвердимо рішення саміту в Бухаресті 2008 року щодо Грузії і України, що двері НАТО залишається відкрита, і Росія не має впливу на цей процес. Ми нічого не говорили про терміни вступу тоді і не будемо говорити тепер", - підкреслив Столтенберг.
Столтенберг анонсував потужний сигнал Росії
Генсек НАТО також розповів, що однією з головних тем саміту стане Росія і трансатлантичні відносини Альянсу.
"Ми спостерігаємо ту ж модель поведінки - агресивні дії Росії проти своїх сусідів, України та Грузії, кібератаки і гібридні атаки, а також отруєння наших союзників", - сказав Столтенберг.
За словами Столтенберга, НАТО обговорить прагнення до діалогу з Росією, але без прояву слабкості.
"Альянс підтвердить свою політику щодо Росії, засновану на діалозі і стримуванні. Рішення, які ми приймемо сьогодні, пошлють сильний сигнал єдності і рішучості альянсу, що ми робимо НАТО сильніше в еру глобальної конкуренції", - заявив генсек НАТО, підкресливши, що він очікує від лідерів нових рішень про підвищення оборонних витрат країн Альянсу.
У НАТО немає згоди щодо ПДЧ для України
Кілька днів тому заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане публічно повідомив, що саміт НАТО в своєму підсумковому рішенні підтвердить політику відкритих дверей для України і Грузії, однак поки не готовий до більш серйозних кроків. Відповідаючи на питання про перспективи України і Грузії, які роблять все можливе, щоб отримати план дій щодо членства в Альянсі, Джоане публічно зізнався, що під час цієї зустрічі лідери Альянсу не дадуть згоду на це рішення.
У США публічно підтримують членство України в НАТО, але визнають, що на сьогоднішній день не всі країни члени НАТО підтримують надання Україні ПДЧ.
Коротко про вступ України в НАТО
Україна подала заявку про вступ в НАТО ще в 2008 році.
У червні 2020 року Альянс наділив Україну статусом партнера з розширеними можливостями.
Україна в 2021 році чекає підготовки до надання плану дій щодо членства в НАТО.
Зокрема, вже на саміті НАТО 14 червня буде обговорюватися "дорожня карта" для України з прописаними кроками для вступу в НАТО.
Зеленський постійно нагадує Альянсу, що членство України в НАТО — єдиний шлях, який може завершити війну на Донбасі і убезпечити Україну і Європу від подальшої російської військової агресії.
Кілька днів тому в НАТО вирішили, що Україна першою серед країн-партнерів отримає оновлений пакет цілей партнерства з Альянсом до 2025 року.