Намагання Кремля усувати авторитетних командирів може налякати російських солдатів, а командування більше перейматиметься покорою режиму, аніж компетентністю.
Кремль звільнив генерала, який критикував Міноборони РФ
21 травня російські пропагандистські ЗМІ повідомили про затримання генерал-майора Івана Попова, колишнього командувача 58-ю загальновійськовою армією РФ.
Його заарештували за звинуваченням у шахрайстві та корупції, пов’язаних з продажем військових будівельних матеріалів, повідомляє розвідка Британії.
У липні минулого року Попов був звільнений з посади командувача 58-ї армії, яка дислокувалася на Запорізькому напрямку.
Генерал розкритикував компетентність рішень керівництва оборони РФ щодо ведення війни.
Потім він також розкритикував рішення про своє звільнення, заявивши, що «старший командир вдарив з тилу, віроломно і підло обезголовивши армію в самий важкий та напружений момент».
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine — 02 June 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) June 2, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/nCpOSLSjUs#StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/cUtX6y2a23
Покарання за хабарництво як політичний інструмент боротьби
Як зазначають у британській розвідці, у корумпованій системі Росії покарання за хабарництво є політичним інструментом боротьби.
Також є багато випадків, коли російський режим використовував звинувачення в корупції, реальні чи вигадані, щоб усунути або покарати критиків або неугодних в середині Росії.
Арешт Івана Попова, на думку британського Міноборони, має налякати російських військових і переконати вище командування, що лояльність і покора диктаторському режиму та своєму керівництву цінуються вище, ніж компетентність і харизма.