Інвестуйте в Україну. Шольц звернувся з закликом до бізнесу Німеччини
Категорія
Економіка
Дата публікації

Інвестуйте в Україну. Шольц звернувся з закликом до бізнесу Німеччини

Шольц
Джерело:  Укрінформ

Німеччина міцно стоїть на боці України не лише в питанні військової допомоги, але й економічної. Втім, лише державної допомоги замало, потрібні приватні інвестиції. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті 7-го Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні 11 грудня.

Головні тези:

  • Канцлер ФРН закликав німецький бізнес інвестувати в Україну для підтримки країни у складний час.
  • Співпраця між Німеччиною та Україною включає створення спільних підприємств та розширення інвестицій в енергетику.
  • Україна стала лідером у світі за обсягом надання гарантій на інвестиції з боку Німеччини, сприяючи відновленню країни.
  • Бізнес-форум у Берліні підкреслив важливість співпраці в галузі оборонної промисловості та енергетики для розвитку України.
  • Приватні інвестиції укладають основу для успішного відновлення України та посилення співпраці з Німеччиною на міжнародному рівні.

Шольц закликав німецьких підприємців підтримувати Україну

Шольц підкреслив, що Путін не досяг жодної зі своїх цілей в Україні: Україна стоїть і пройде свою третю воєнну зиму.

Путін не зможе й економічно зруйнувати Україну, хоча дуже намагається, — сказав канцлер і згадав, що ВВП країни зростає, зростає її експорт, чому допомогли, зокрема, “коридори солідарності”.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

Співпраця не є дорогою з одностороннім рухом, підкреслив глава уряду. Він закликав до створення спільних підприємств і запевнив, що інтерес німецьких бізнесменів до України є дуже великим.

За словами Шольца, майже 2 тис німецьких компаній активні в Україні, деякі з них планують додаткові інвестиції. Зростає співпраця в енергетичній галузі, поінформував Шольц, за словами якого в цій галузі є «багато приватних інвестицій». Але для цього потрібні інвестиційні гарантії, визнав політик і додав, що наразі Україна посідає перше місце в світі за обсягом надання Німеччиною таких гарантій.

Без приватного капіталу відновлення не буде можливим.

Шольц у своїй промові окреслив три «меседжи»:

  • Україна пройде цю зиму. Німеччина допоможе як засобами ППО (3 комплекси Patriot і 5 систем Iris-T SLM уже в Україні, 6-та буде доставлена до кінця року, як і додаткові САУ Gepard до тих 50, які вже стоять на озброєнні ЗСУ), так і енергетиці.

  • Путін помиляється. Німеччина не лише надає безпекові гарантії Києву, але й економічну підтримку.

  • Якщо ви зараз інвестуєте в Україну, то ви інвестуєте в майбутнього члена ЄС.

Насамкінець Шольц повторив, що Берлін підтримує справедливий і сталий мир, який буде поважатися скрізь і не буде укладений через голову українців.

Ми проходимо цей шлях (до миру — ред.) разом — Німеччина та Україна — пліч-о-пліч.

Він також назвав 1,2 млрд українців, які знайшли захист у ФРН від початку повномасштабної війни, мостом, що зв’язує наші країни.

Шольц і Шмигаль у Берліні

Бізнес-форум у Берліні: що відомо

У Берліні розпочався VII українсько-німецький бізнес-форум за участю голів урядів обох країн.

Голова консультативної бізнес-ради, заступник голови Німецької східної бізнес-асоціації Крістіан Брух оголосив основні теми конференції. За його словами, акцент буде на темі оборонної промисловості, а також енергетиці. Нові атаки засвідчили вразливість енергетичної інфраструктури, яка потребує допомоги, підкреслив він.

Німеччина вносить великий внесок у відновлення України, зауважив Брух і нагадав про міжнародну конференцію з відбудови, яка пройшли влітку цього року в Берліні. За шість місяців після конференції були створені 6 робочих груп, повідомив він.

Брух також заявив, що за результатами цього року обсяг двосторонньої торгівлі може сягнути 12 млрд євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?