Іспанія надає Україні шість пускових установок для ЗРК Hawk
Категорія
Світ
Дата публікації

Іспанія надає Україні шість пускових установок для ЗРК Hawk

ЗРК Hawk
Джерело:  La Moncloa

Зеленський і прем’єр Іспанії обговорили нову військову допомогу і відкриття переговорів з ЄС.  Україні нададуть шість пускових установок для ЗРК Hawk.

Іспанія допомагає Україні

Іспанський уряд ухвалив рішення передати Україні шість пускових установок для зенітно-ракетних комплексів Hawk за підсумками переговорів голови уряду Іспанії Педро Санчеса й президента Володимира Зеленського.

Про це повідомила пресслужба іспанського уряду.

Під час переговорів голови України та Іспанії обговорили поточну ситуацію на фронті, у зв'язку з цим Санчес запропонував Зеленському нові системи протиповітряної оборони та боротьби з безпілотниками, а також відповідне навчання для українських солдатів та обладнання для розмінування.

За підсумками сьогоднішніх переговорів із президентом Зеленським іспанський уряд надасть Україні шість пускових установок Hawk для боротьби з можливими російськими бомбардуваннями цивільних об'єктів та критичної інфраструктури, а також для захисту нового зернового коридору, – йдеться у повідомленні.

Зеленський і прем’єр Іспанії обговорили нову військову допомогу і відкриття переговорів з ЄС

ЗРК Hawk: що відомо

ЗРК Hawk – напівстаціонарний зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, який був основним зенітним комплексом США та країн НАТО в добу Холодної війни. Нині перебуває на озброєнні близько двох десятків країн.

Дальність знищення цілей ЗРК Hawk – до 45-50 кілометрів, висотність цілі – до 20 кілометрів, ракета наводиться на ціль напівактивною головкою самонаведення й летить зі швидкістю 2,4 Маха.

Ще в жовтні 2022 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що на прохання Альянсу Іспанія передасть чотири пускові установки системи ППО Hawk, а в листопаді того ж року – оголосила про надання ще двох пускових установок.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Білому домі точаться дискусії стосовно зняття енергетичних санкцій з Росії

Рубіо
Джерело:  Politico

В адміністрації Дональда Трампа виникли суперечності щодо можливого зняття енергетичних санкцій з Росії, попри публічне заперечення таких обговорень держсекретарем США Марко Рубіо і посланником американського президента Стівом Віткоффом.

Головні тези:

  • У адміністрації Дональда Трампа відбуваються дискусії про можливе зняття енергетичних санкцій проти Росії.
  • Серед ключових фігур у цьому процесі виступають держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник США Стів Віткофф.
  • Існують серйозні внутрішні розбіжності щодо підходу до санкційної політики між різними посадовцями Білого дому.

Білий дім думає над зняттям енергетичних санкцій з РФ

П’ятеро інформованих співрозмовників Politico розповіли виданню, що в Білому домі тривають внутрішні дискусії щодо можливого скасування санкцій, зокрема проти газопроводу "Північний потік-2", а також окремих російських активів у Європі.

Це розглядається в контексті потенційних домовленостей про припинення бойових дій між Росією та Україною.

За словами джерел, наближених до переговорного процесу, ключову роль у просуванні ідеї зняття обмежень відіграє спеціальний представник США Стів Віткофф.

Він нібито доручив своїй команді зібрати повний список енергетичних санкцій, які були запроваджені Вашингтоном проти Москви.

Водночас у спільній заяві, оприлюдненій Білим домом, держсекретар США Марко Рубіо та сам Віткофф заперечили наявність обговорень щодо пом’якшення санкційного тиску на Росію.

Це неправда. Жоден з нас не мав жодних розмов про скасування санкцій проти Росії в рамках мирної угоди з Україною. Це абсолютно вигадана і безвідповідальна інформація від Politico, п'ятисортного видання. Якщо у них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку.

Одне з джерел повідомило, що хоча Стів Віткофф запропонував скасувати енергетичні санкції проти Росії, ця ініціатива наразі не здобула суттєвої підтримки серед посадовців Білого дому. Державний секретар Марко Рубіо активно протидіє її реалізації, намагаючись зупинити просування такого підходу.

За даними обізнаних джерел, серед опонентів ідеї – не лише Рубіо, а й міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який водночас очолює Раду з енергетичного домінування при Білому домі. Їхня позиція свідчить про серйозні внутрішні розбіжності щодо підходу до санкційної політики.

Крім того, частина американських чиновників вважає, що Віткофф міг бути дезінформований Росією щодо можливого економічного ефекту для США в разі поновлення комерційних зв’язків із Москвою, – про це повідомило ще одне джерело, обізнане з ситуацією.

У Білому домі точиться внутрішня дискусія між прихильниками енергетичного домінування – Бергамом, який хоче відкрити ринки для американського СПГ, – і Віткоффом, який прагне наблизитися до Росії, – розповів виданню один із співрозмовників.

Відновлення Росією статусу головного постачальника енергоносіїв до Європи стане "кривавою ванною для американських виробників (нафти та газу - ред.)", додав він.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?