Європарламент закликав країни ЄС збільшити постачання зброї Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Європарламент закликав країни ЄС збільшити постачання зброї Україні

Європарламент закликав країни ЄС збільшити постачання зброї Україні
Джерело:  ZDF

Голова комітету з оборони Європарламенту Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн закликає уряди  країн Євросоюзу збільшити обсяги постачання зброї Україні.

Головні тези:

  • Голова комітету з оборони Європарламенту закликає країни ЄС збільшити обсяги постачання зброї Україні.
  • Політикиня висловлює важливі заклики щодо підвищення ефективності американських винищувачів F-16, які були поставлені в Україну.
  • Аналіз комплектації отриманих Україною винищувачів F-16 показує нову цифрову станцію та можливість підвіски озброєння під контейнером ECIPS/CJS.
  • Українські F-16 озброєні ракетами AIM-9 та AIM-120 для знищення цілей на різних відстанях.
  • Зазначені винищувачі також мають можливість надавати підтримку підрозділам ППО та виявляти загрози ракетних атак.

Україна потребує більших обсягів постачання зброї

Голова комітету з оборони Європарламенту Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн також закликала Захід вжити додаткових заходів для підвищення ефективності американських винищувачів F-16, нещодавно поставлених в Україну.

Це важливий сигнал і ефективна підтримка, що F-16 нарешті поставляються, — заявила політик.

Штрак-Ціммерманн також зазначила, що Європа не повинна опускати руки.

Усі держави — не тільки Німеччина — повинні зробити все можливе, щоб захистити Україну і дати їй можливість продовжувати захищати себе, — зазначила Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн.

На її думку, це включає як підтримку підрозділів ППО, так і постачання крилатих ракет Taurus, незалежно від думки канцелярії Німеччини.

Що відомо про отримані Україною перші F-16

Аналітики порталу Defense Express дізнались про комплектацію отриманих Україною винищувачів F-16.

Головною несподіванкою можливо вважати контейнер ECIPS/CJS від данської Terma та італійського Leonardo, який об'єднує у собі потужну цифрову станцію РЕБ, яка дозволяє ставити завади на РЛС літаків та зенітних ракетних комплексів, а також станцію фіксації загрози про ракетну атаку за рахунок, в тому числі, виявлення самих ракет, які наближаються. При цьому зберігається можливість підвіски до цього контейнера озброєння, тобто кріплення для зброї не втрачається і під ECIPS/CJS можливо підвісити озброєння. Сам контейнер є новою розробкою та станом на 2021 рік проходив випробування, — підкреслюють аналітики.

Вони зазначають, що за непідтвердженою інформацією, такі пілони встановлювались на F-16 на озброєнні армій Данії, Бельгії та Нідерландів, а також Норвегії.

З відео, яке напередодні оприлюднив президент Володимир Зеленський з українськими F-16, аналітики зазначають, що винищувачі озброєні двома типами ракет "повітря-повітря".

Зокрема, для знищення цілей на близьких дистанціях слугують ракети AIM-9, для ударів на середні та дальні відстані використовуватимуться ракети AIM-120.

Під крилами літаків розміщуються два стандартні додаткові паливні баки на 1 тис 564 літрів. Крім того, під центральним пілоном розмістився ще один вид підвісного бака на 1 тис 135 літрів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?