Катрін Денев висловила підтримку Україні на церемонії кінопремії "Сезар"
Категорія
Культура
Дата публікації

Катрін Денев висловила підтримку Україні на церемонії кінопремії "Сезар"

Денев
Джерело:  Le Figaro

У концертному залі Олімпія у Парижі відбулася ювілейна 50-та церемонія вручення кінопремії Сезар — головної кінонагороди Франції. Культова акторка Катрін Денев присвятила цей захід Україні.

Головні тези:

  • Катрін Денев висловила підтримку Україні на церемонії вручення кінопремії 'Сезар' у Парижі.
  • Акторка стала почесною президенткою церемонії та присвятила захід Україні, отримавши величезну підтримку від глядачів.
  • На лацкані жакета Катрін Денев був значок кольорів українського прапора, що символізує її підтримку країни.

Денев підтримала Україну на ювілейному “Сезарі”

Французька ікона кіно Катрін Денев не упустила можливості продемонструвати свою підтримку Україні.

Я оголошую 50-ту церемонію вручення премії Сезар відкритою і присвячую її Україні, — заявила акторка зі сцени, яка стала почесною президенткою церемонії вручення нагород.

Зал вибухнув оваціями.

На лацкані жакета Денев був значок кольорів українського прапора. Почесні нагороди вручили акторці Джулії Робертс і режисерові Косту-Гаврасу.

У 2024 Катрін Денев підтримала Україну на Тижні моди в Парижі. Акторка є амбасадоркою фандрейзингової платформи United24.

Катрін Денев

Тріумфатором премії Сезар-2025 став кримінальний мюзикл Емілія Перес режисера Жака Одіара.

Мюзикл отримав чотири нагороди (найкращий фільм, найкраща режисура, найкращий сценарій і найкраща жіноча роль у Карли Софії Гаскон).

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці дослідили вплив швидкої ходьби на здоров'я серця — нові дані

ходьба
Джерело:  The Guardian

Ходьба зі швидкістю не менше шести кілометрів на годину може знизити ризик виникнення проблем, пов’язаних із серцевим ритмом на 43%.

Головні тези:

  • Швидка ходьба зі швидкістю не менше 6 км/год може знизити ризик порушень серцевого ритму на 43% згідно з новим дослідженням.
  • Дослідження проведене на понад 420 тисяч жителів Великої Британії показало, що ходьба у швидкому темпі пов'язана зі зниженням ризику виникнення аритмії серця на 27%.
  • Метаболічні та запальні фактори грають важливу роль у зв'язку між швидкістю ходьби та порушеннями серцевого ритму.

Як швидка ходьба впливає на виникнення аритмії серця

Результати дослідження опублікували у науковому журналі BMJ Journals.

Вчені проаналізували медичні дані понад 420 тисяч жителів Великої Британії, які надали інформацію про швидкість своєї ходьби.

Частина з них (майже 82 тисячі) повідомили детально про час, який вони витрачають на ходьбу в різному темпі:

  • повільному (менш як 4,8 км/год);

  • стабільному/середньому (4,8-6,4 км/год);

  • швидкому (понад 6,4 км/год).

Серед усіх учасників 6,5% мали повільний темп ходьби, 53% — середній і 41% — швидкий.

Спостереження за цими людьми в середньому протягом 13 років показало, що у понад 36 тисяч учасників (9%) розвинулася та чи інша форма порушення серцевого ритму.

Ходьбу в швидкому та середньому темпах, на відміну від повільної, пов'язують зі зниженням ризику порушення серцевого ритму на 27%.

Загалом близько 36% зв'язку між темпом ходьби та всіма порушеннями серцевого ритму було зумовлено метаболічними та запальними факторами.

Дослідники врахували той факт, що про швидший темп ходьби частіше повідомляли чоловіки, які проживали в бідних районах і вели більш здоровий спосіб життя.

Вчені наголошують, що дослідження було спостережливим, а це означає, що не можна зробити однозначних висновків про те, чи є ходьба у швидкому темпі безпосередньою причиною зниження ризику порушень серцевого ритму.

Це перше дослідження, яке вивчає зв’язки між швидкістю ходьби та аритмією, і надає докази того, що метаболічні та запальні фактори можуть відігравати певну роль: швидша ходьба знижувала ризик ожиріння та запалення, що, своєю чергою, зменшувало ризик аритмії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?