Як повідомляє начальниця Сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк, Кінбурнська коса та острови, поблизу Херсона, не контролюються жодною зі сторін протистояння. Тривають бойові дії.
Джерело: начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в етері Всеукраїнського телемаратону
Тривають бої за Кінбурнську косу
Ситуація досить складна. Знову ж таки, й погода не сприяє такому легкому завершенню і короткочасності цієї операції. Так само це пов'язано із Кінбурнською косою. Тому що продовжується там присутність ворога, продовжуються атаки на протилежний берег. Так само з островами ще продовжується бойова робота і контролю абсолютного немає жодна зі сторін. Це і є лінія розмежування, лінія фронту, де йдуть бої, - розповіла Гуменюк.
За її словами, на південному фронті критичних змін не зафіксовано.
Українські військові продовжують активно працювати над знищенням бойових потужностей російських окупантів — ідеться про ліквідацію у тилових районах противника.
Вона підсумувала, зараз практично по всьому Лівому берегу ведеться бойова робота.
Яка ситуація на південному фронті?
Як повідомляє Херсонська ОВА, за минулу добу російські окупанти 19 разів обстріляли територію Херсонщини.
Ворог завдавав ударів із артилерії, РСЗВ, мінометів, танків та БПЛА.
Через атаки окупантів постраждала цивільна інфраструктура населених пунктів Херсонського та Бериславського районів.
Минулої доби через російські обстріли 1 людина отримала поранення, – повідомив Ярослав Янушевич.
Також учора, 7 січня, ворог завдавав артилерійських ударів по одному з населених пунктів Куцурубської громади Миколаївської області.
Зазначається, що пошкоджено житлові будівлі, обійшлося без постраждалих.
У м. Миколаїв, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч пройшли відносно спокійно, – написав Віталій Кім.
Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.
Головні тези:
США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.
США висувають жорсткі умови в угоді про надра України
США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.
Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.
Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.
Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.
Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.
Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.
Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.
У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.
За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.
Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.
Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.
Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.
Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».
Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.